ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«پاسخ سربالای خامنه‌ای به درخواست رفع حصر»

علی مطهری می‌گوید که آیت‌الله خامنه‌ای در جواب درخواست او برای رفع حصر موسوی و کروبی تاکید کرده که جرم آنها بزرگ است و «اگر امام بودند شدیدتر برخورد می‌کردند.»

علی مطهری می‌گوید که آیت‌الله خامنه‌ای در جواب درخواست او برای رفع حصر موسوی و کروبی تاکید کرده که جرم آنها بزرگ است و «اگر امام بودند شدیدتر برخورد می‌کردند.»

علی مطهری، نماینده مجلس، روز یکشنبه هشتم تیر و در گفتگو با پایگاه «خبرآنلاین» از ملاقات سه هفته قبل خود با رهبر انقلاب و طرح موضوع حصر خانگی موسوی، رهنورد و کروبی خبر داده است.

مطهری در این دیدار تاکید کرده که ادامه حصرخانگی از نظر خودش و بسیاری افراد دیگر به نفع کشور و انقلاب نیست: «گفتم اگر یکی از این دو در این حال از دنیا برود، مسئله به صورت یک غده چرکین برای جمهوری اسلامی باقی می‌ماند. از جناب‌عالی درخواست می‌کنم که به قوه قضائیه دستور بدهید که این موضوع را تمام کنند. اگر لازم است محاکمه شوند، ‌همراه سایر اطراف ماجرا محاکمه شوند و به قضیه خاتمه داده شود.»

به نقل از مطهری،خامنه‌ای در پاسخ گفته است: «جرم اینها بزرگ است و اگر امام بودند شدیدتر برخورد می‌کردند. اگر اینها محاکمه شوند حکمشان خیلی سنگین خواهد بود و قطعا شما راضی نخواهید بود. ما اکنون به اینها ملاطفت کرده‌ایم.»

گفت‌وگوی مطهری و خامنه‌ای در حاشیه ملاقات فراکسیون شاهد مجلس (فراکسیون نمایندگان فرزند شهید) انجام شده است. مطهری به خبرآنلاین گفته که فضای آن جلسه برای صحبت‌ بیشتر در این زمینه مناسب نبود.

پاسخ خامنه‌ای به درخواست رفع حصر در حالی پس از سه هفته رسانه‌ای می‌شود که علی مطهری در سخنرانی خود به مناسبت سالگرد هفتم تیر در نجف‌آباد، حذف منتقدان از سیستم حکومت را «چه در زمان امام و چه پس از آن» اشتباه خوانده و افزوده بود: «این غلط است که ما بدون حکم قضایی و تشکیل دادگاه، عده‌ای را در حصر بگذاریم و بعد بگوییم به شما لطف کردیم.»

او در خرداد ماه و طی مراسمی در شیراز نیز که به مناسبت سالگرد انتخاب روحانی به ریاست جمهوری برگزار می‌شد، حصر خانگی بدون حکم قضایی را خلاف دانسته و خواستار محاکمه احمدی‌نژاد به خاطر حوادث سال ۸۸ شده بود.

علی مطهری در فروردین ماه هم در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان گفته بود بسیاری از نمایندگان مجلس با حصر مخالفند اما جرات اظهار آن را ندارند.

مطهری بارها خواستار رفع حصر موسوی و کروبی و رهنورد شده و از این انتقاد کرده که بدون دادن فرصت به موسوی و کروبی آنها را «فتنه‌گر» می‌‌خوانند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • مرد ایرانی

    اگر خمینی بود که امثال تو و مصباح و جنتی و یزدی نمیتوانستید اینقدر ترکتازی کنید. سپاه جرات نداشت اینقدر در امورات مملکت دخالت کند یادمان نرفته خمینی چطور روی تو را کم کرد که به گریه افتادی

  • همه با هم

    دوستان این حکومت یک ساختار و یک هدف داره وباور نکنید که جناح هست فکر هست شم سیاسی یا جنبش اینجا یه هرمه که خامنه ای روش ایستاده!تساهل و مشورت و مردم و جامعه اینا هیچ تاثیری بر سیاستگذاری اینا نداره! از قولهای خاتمی احمدی نژاد تا روحانی کدومش اجرا شد مثلا که امید داشته باشیم به اصلاحات درون ساختار رژیم جمهوری اسلامی!

  • Samad

    لابد زمانی که از اوشان تقاضای درایت و عقلانیت داشته چهارشنبه روزی بوده. اوشان در این ایام از هفته حال مساعدی ندارد و با ارواح اجدادی سخت دست به گریبان است. البته این آق پسر هم خودش را برای جمیع الطرفین لوس می کند و عاقبت به دلیل دو دوزه بازی مفرط از گردونه خارج می شود