ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

باقر صحرارودی، بازيگر سينما و تلويزيون ايران درگذشت

باقر صحرارودی، بازيگر پيشکسوت تئاتر، سينما و تلويزيون روز يکشنبه در سن ۷۳ سالگی درگذشت.

باقر صحرارودی، بازيگر پيشکسوت تئاتر، سينما و تلويزيون روز يکشنبه در سن ۷۳ سالگی درگذشت.

باقر صحرارودی، بازيگر پيشکسوت تئاتر، سينما و تلويزيون

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ايرنا، باقر صحرارودی نزديک به سه هفته به دليل مشکلات ريوی در بيمارستان لاله بستری بود.

مهرداد صحرارودی فرزند اين بازيگر اعلام کرده که مراسم خاک‌سپاری، روز سه‌شنبه ۱۰ تيرماه از مقابل خانه سينما انجام می‌شود.

«گیرنده»، «کلانتری غيرانتفاعی»، «ملک سليمان» و «ازدواج به سبک ايرانی» از جمله آخرين فيلم‎های سينمايی است که اين بازيگر در آن‌ها ايفای نقش کرده است. از جمله سريال‌های تلويزيونی که وی در آن‌ها بازی کرده، «کوچه اقاقيا» و «سير و سرکه» است.

صحرارودی پیش از انقلاب ایران در فیلم‌هایی چون «اسرار گنجه دره جنی»، «صادق کرده» و «ستارخان» بازی کرد و از جمله فیلم‌های مطرحی که پس از انقلاب در آن‌ها ایفای نقش کرد «مسافران»، «آبادانی‌ها» و «سگ‌کشی» بودند.

باقر صحرارودی متولد فسا در استان فارس است. وی دانش‌آموخته دانشکده ادبيات فسا و شيراز و همچنين دانشکده ادبيات و دانشکده هنرهای زيبای تهران بود.

اين بازيگر فعاليت هنری خود را از سال ۱۳۳۴ آغاز کرد و به جز بازيگری در تئاتر، سينما و تلويزيون، فعاليت نويسندگی و کارگردانی نيز داشته است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • بهنام

    بازیگر خوبی بود و نقشهایش را خوب بازی میکرد و صدای گیرایی هم داشت . روحش شاد باد .