ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

محمدی گيلانی حاکم شرع نخستین دادگاه‌های انقلاب درگذشت

آيت‌الله محمد محمدی گيلانی، حاکم شرع نخستین دادگاه‌های انقلاب و عضو پيشين شورای نگهبان قانون اساسی ايران پس از طی يک دوره بيماری، بامداد چهارشنبه در تهران درگذشت.

آيت‌الله محمد محمدی گيلانی، حاکم شرع نخستین دادگاه‌های انقلاب و عضو پيشين شورای نگهبان قانون اساسی ايران پس از طی يک دوره بيماری، بامداد چهارشنبه در تهران درگذشت.

بزرگ‌ کنید
آيت‌الله محمد محمدی گيلانی

محمدی گيلانی از ۳۰ارديبهشت‌ماه به دليل عفونت ريه، در يکی از بيمارستان‌های تهران بستری شده بود.

رياست دادگاه انقلاب، رياست ديوان عالی کشور، نمايندگی تهران در سه دوره مجلس خبرگان رهبری، عضويت در مجمع تشخيص مصلحت نظام و عضويت در فقهای شورای نگهبان، سمت‌هايی بوده که وی در ۳۰سال گذشته بر عهده داشته است.

محمدی گيلانی همچنين رئيس دادگاهی بود که در آن عباس اميرانتظام، سخنگوی دولت موقت مهدی بازرگان به حبس ابد محکوم شد.

برخی منابع می‌گويند که محمدی گيلانی در بازداشت دو تن از فرزندانش به دليل عضويت در سازمان مجاهدين خلق ایران نقش داشته است.

بزرگ‌ کنید
محمدی گيلانی رئيس دادگاهی بود که در آن عباس اميرانتظام به حبس ابد محکوم شد.

محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور پيشين ايران در تيرماه ۱۳۸۸و در مراسم «اعطای نشان درجه يک» به محمدی گيلانی گفته بود: «بايد با افتخار اعلام کنم که آيت‌الله گيلانی ابتدا عدالت را در مورد خودشان اجرا کرد و بعدا منشاء خدمات ارزنده‌ای به نظام جمهوری اسلامی و انقلاب شد و اگر نبود اقتدار شجاعت و جسارت ايشان، شايد در ابتدای پيروزی انقلاب اسلامی آن همه گروهک‌های ضد انقلاب ريشه‌کن نمی‌شدند.»

از محمدی گيلانی به عنوان «يکی از چهر‌های اصلی» اعدام‌های سال‌های نخستين پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ايران نام برده می‌شود.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • علی

  اینها نماد واقعی اسلام هستند

 • رامین

  سقط شدن این قاتل را به بازماندگان تمام کسانی که به ناحق بدست این جنایتکار شهید شدند را تبریک میگم انشالله من بعد شاهد به درک واصل شدن بقیه شون از کنی تا خامنه ای باشیم ملت ایران که جرات ندارن حرکتی کنند بازم صد رحمت به عزائیل که با بردن اینها کمی دل مردم شاد میشه

 • لعبت

  خدارا شكر ريق رحمت را سر كشيد

 • Samad

  با لعن و نفرین کاری از پیش نمیره. کسی که به بچه های خودش هم رحم نمی کنه لابد معتقده داره کار درستی می کنه. از نظر مذهبی هم که مجتهد بوده و می دونسته بر مبنای عقاید اسلامی داره چکار می کنه. حالا باید نشست و زندگی و کارهاشو نقد کرد تا برای آیندگان روشن بشه چی بده چی خوب. نکته ی آخر اینکه آخوند ندیدم خودش زیر 80 دست از این دنیای بی ارزش بکشه، چه رازی تو اینه؟

 • محمد

  فقط میتونم وبگم در ان دنیا با خلخالی خبیث همنشین بشه انشاالله

 • بهنام

  مرگ این جرثومه فساد و جنایتکار ضد بشری را به مردم شریف و آزادیخواه ایران تبریک عرض مینمایم و امیدوارم کلیه سران فاسد و جنایتکار رژیم ضد بشری حمهوری ننگین اسلامی هر چه زودتر به درک واصل گردند .