ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

قسط هفتم دارايی‌های مسدود شده ايران واريز شد

بانک مرکزی ايران اعلام کرد که بر اساس توافق ايران و گروه ۱+۵ مبلغ ۵۵۰ ميليون دلار بابت بدهی‌های هند در قالب قسط هفتم، از طريق امارات دريافت و به حساب ايران واریز شد.

روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ايران اعلام کرد که بر اساس توافق ايران و کشورهای گروه ۱+۵ مبلغ ۵۵۰ ميليون دلار بابت بدهی‌های کشور هند در قالب قسط هفتم، از طريق بانک مرکزی امارات دريافت و به حساب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ايران واریز شد.

بانک مرکزی ایران

بر پایه توافق ايران و کشورهای گروه ۱+۵، شامل، آمریکا، روسیه، چین، بریتانیا، فرانسه و آلمان، امکان دسترسی به ۴/۲ ميليارد دلار از پول نفت مسدود شده در ۸ قسط و در مدت شش ماه از اول فوريه تا۲۰ ژوئيه فراهم شد.

قسط اول دارایی‌های ایران که ۵۵۰ میلیون دلار بود سوم فوریه در بانک مرکزی ژاپن از طریق نشنال بانک سوئیس به فرانک سوئیس تبدیل و به حساب بانک مرکزی ایران واریز گردید.

قسط دوم نیز به مبلغ ۴۵۰ میلیون دلار به ین ژاپن در سوم مارس سال جاری میلادی در اختیار بانک مرکزی ایران قرار گرفت.

بانک مرکزی در ابتدای سال جاری نیز اعلام کرد که از سه قسط دارایی‌های ایران یک قسط به بانک سوئیسی و دو قسط به بانک مسقط منتقل شده است. قسط چهارم و پنجم به ترتیب به میزان ۵۵۰ و ۴۵۰ میلیون دلار، در ۹ ماه مه، به حساب بانک مرکزی واریز شد.

بر اين اساس قسط ششم دارايی‌ها نيز به رقم ۵۵۰ ميليون دلار از طريق هند به حساب بانک مرکزی واريز شد.

پيش از اين مقام‌های هندی اعلام آمادگی کرده بودند که در صورت تمايل ايران برای دريافت دارايی‌های مربوط به سه قسط آخر توافق ژنو از طريق هند، اين کشور اين پول را در اختيار ایران قرار دهد.

قسط هشتم اين بدهی‌ها نیز به زودی واريز خواهد شد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • ESI

    خاک بر سر سد علی چلاق رکورد زن.. که  باید پول ملت رو  ازامریکا گدایی کند .. روح شاهنشاه ایران شاد که درزمانش ما در سراسر دنیا ریال خرج میکردیم.. با افتخار وسربلند بودیم والان همه دنیا به چشم تروریست بما نگاه میکنند ..لعنت برخمینی دجال...

  • سيامك

    بابا اين مبالغو اعلام نكنيد فردا سيد حسن نصراله با ننش وأب جيش ميان ايران حقشونو ميخواند باز سر ملت بى كلاه ميمونه......؟؟؟؟