ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

محمود عباس اسرائیل را به نسل‌کشی متهم کرد

۴۳ فلسطینی درحملات هوایی اسرائیل در روز چهارشنبه نهم ژوئیه کشته‌ شده‌اند که چند زن و کودک در میان‌شان هستند. نتانیاهو می‌گوید ارتش کشورش برای همه چیز آماده است.

۴۳ فلسطینی در تازه‌‌ترین حملات هوایی اسرائیل کشته‌ شده‌اند که چند زن و کودک در میان‌شان هستند. نتانیاهو می‌گوید ارتش کشورش برای همه چیز آماده است.

از زمان شروع عملیات موسوم به «لبه دفاعی» در روز سه‌شنبه هشتم ژوئیه، جنگنده‌های اسرائیلی ۵۵۰ هدف در نوار غزه را بمباران کرده‌اند. در حملات پیوسته روز چهارشنبه افزون بر ۴۳ کشته، ۳۷۰ نفر  مجروح شده‌اند.

هواپیماهای اسرائیلی روز چهارشنبه ۹ ژوئیه به یکی از قرارگاه ‌های حماس در دهکده‌ای در نزدیکی رفح دست‌کم ۱۵ موشک شلیک کردند. رویترز می‌نویسد کودکان این روستا به شدت ترسیده و آسیب روحی دیده‌اند اما به دلایل امنیتی امکان ترک منطقه را ندارند.

پس از پرتاب موشک از سوی شبه‌نظامیان حماس به تل‌آویو، بیت‌المقدس، اشکلون و اشدود و اهداف دیگری در شمال اسرائیل، بنیامین نتانیاهو از تشدید عملیات نظامی در نوار غزه خبر داد.

نخست‌وزیر اسرائیل از تصمیم خود در مقابله جدی با افراط‌گرایان حماس و سایر گروه‌های «تروریستی» خبر داد و پس از مشاوره با نظامیان کشورش گفت: «ارتش خود را برای هرچیزی آماده کرده است.»

گیلعاد اردان، وزیر محیط زیست و یکی از اعضای کابینه امنیتی اسرائیل اعلام کرده که افراط‌گرایان حماس بهای سنگینی برای پرتاب موشک به شهروندان عادی اسرائیل خواهند پرداخت. او گفت: «امنیت شهروندان، اولویت مطلق ماست.» دنی دنون، معاون وزارت دفاع اسرائیل خواستار آن شده که آب و برق و سوخت مردم نوار غزه قطع شود.

اسرائیل ظرف ۴۸ ساعت ۵۵۰ بار نوار غزه را بمباران کرده است.

اتحادیه اروپا و امریکا طرفین مناقشه کنونی را از دامن‌زدن به وضعیت برحذر داشته‌ و آنها را به آتش‌بس دعوت می‌کنند. این فراخوان، سه ماه پس از شکست مذاکرات صلح خاورمیانه با میانجیگری آمریکا به طرفین داده می‌شود.

از میان کشورهای همسایه، اردن خواهان توقف هرچه زودتر «تهاجم بربرمنشانه» اسرائیل شده است. مصر از هر دو طرف خواسته مانع گسترش نزاع شوند. یک سخنگوی وزارت خارجه مصر امکان وساطت این کشور در کشمکش موجود را ضعیف دانسته است.

روز چهارشنبه نهم ژوئیه، خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی حماس، آمریکا و جامعه جهانی را به جنایت علیه فلسطینی‌ها متهم کرد. جنگنده‌های اسرائیلی در این روز عملیاتی پیوسته علیه مقر فرماندهی حماس و سکوهای پرتاب موشک این سازمان انجام دادند.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز اسرائیل را به «نسل‌کشی» متهم ساخت. عباس پیش‌تر از اسرائیل خواسته بود هرچه زودتر بمباران نوار غزه را خاتمه دهد.

اتوبانی در تل‌آویو پس از آژیرخطر حملات موشکی حماس

شبه‌نظامیان فلسطینی از روز سه‌شنبه، پرتاب موشک‌های دوربرد به سمت اسرائیل را شروع کرده‌اند. پرتاب این راکت‌ها به قلب اسرائیل موجب به صدا درآمدن آژیر خطر در تل‌آویو و پناه گرفتن هزاران اسرائیلی در پناهگاه‌ها شد. سامانه دفاع موشکی اسرائیل توانست بسیاری از موشک‌ها را پیش از اصابت به هدف ساقط کند.

خشونت در نوار غزه از ۳۰ ژوئن و پس از پیدا شدن اجساد سه نوجوان ربوده شدن اسرائیلی آغاز شد. دولت اسرائیل حماس را عامل این ربایش و قتل معرفی می‌کند. این در حالی است که حماس تاکنون این اتهام را نه رد کرده و نه تکذیب.

دو روز پس از پیدا شدن این سه جوان، محمد ابوخضیر، نوجوان ۱۶ساله فلسطینی در جنگلی در حومه بیت‌المقدس به قتل رسید و جسدش به آتش کشیده شد.

شش یهودی افراطی در پیوند با قتل ابوخضیر دستگیر شده‌اند که سه نفرشان با اقرار به این اقدام، انگیزه خود را انتقام‌جویی از خون سه جوان اسرائیلی خوانده‌اند.

نتانیاهو در دیدار با پدر محمد ابوخضیر به او قول داده که موضوع قتل فرزندش را پیگیری کند. مراسم تشیع جنازه ابوخضیر در بیت‌المقدس شرقی با تشنج و سنگ‌پراکنی به پلیس اسرائیل همراه بود.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • داوری

  رژیم صهیونیستی نشان داه است به هیچ قواعد و اصول بین المللی پایبند نیست.خوی وحشی گری و تجاوز در سران این رژیم موج میزند.تنها راه برخورد با این رژیم کودک کش تروریستی مقاومت و اتحاد کشورهای اسلامی منطقه و دفاع مشروع از حقوق ملت فلسطین است.رژیم جعلی و حرامزاده صهیونیستی باید از نقشه جغرافیایی منطقه حذف گردد. خانم دکتر دارنده جایزه صلح نوبل!! چرا روزه سکوت گرفته اند؟ایشان که به خاطر عدم اجازه ورود 10 نفر خانم به سالن والیبال صدها بیانیه و نامه نگاری به مراجع مختلف بین المللی ترتیب داده اند، چرا در مقابل به خاک و خون کشیده شدن صدها زن و کودک فلسطینی هیچ واکنشی از خود نشان نمیدهد.***

 • بهنام

  گروهک تروریستی حماس هر از گاهی با تحریک سران فاسد ایران و با هدف فرافکنی افکار عمومی ایرانیان از مفاسد و جنایات آنان در داخل ایران ، بحرانی بین المللی ایجاد کرده و به مواضع اسرائیل حمله میکند و با اینکه میداند نتیجه آن برخورد قهر آمیز اسرائیل است ، باز هم به اینگونه سنگ اندازیها ادامه داده و متاسفانه این مردم فلسطین هستند که باید تاوان حماقتهای مسئولین جنایت پیشه خود را پس دهند . الان هم با وجود درخواست اسرائیل مبنی بر قطع حملات موشکی توسط حماس ، باز هم با اصرار حماقت گونه آنان روبرو گردیده و در این حالت اسرائیل هم چاره ای جز دفاع از مردم سرزمین خود ندارد .

 • Samad

  خیر! جایزه صلح را برای البغدادی، بشار اسد، خامنه ای، مالکی، ظواهری، بازماندگان خمینی، شاه، صدام، قذافی و بن لادن و هزاران هزار مسلمان برجسته و صلح طلب دیگر نگه می دارند. اسراییل مثل هر کشور دیگری مجوز مقابله با نیروی متخاصم را که در از بد حادثه تودرتوی حرمسراهای خود مخفی می شوند دارد. کدام کشوری موشک پرانی به خاک خود را تحمل کرده که اسراییل بکند؟ اسراییل ثابت کرده که در مورد جان تک تک شهروندانش بسیار حساس است. یک اسراییلی را با 5000 فلسطینی معاوضه می کند. مردم غزه باید دولت و شبه نظامیان را از این مزاحمت ها باز دارند و به کار سیاسی رو بیاورند. درست مثل تشکیلات خودگردان در ساحل غربی رود اردن

 • داریوش

  خشونت از هر جناح و دسته و قبیله یی که باشد محکوم است . منشور حقوق بشر را کورش کبیر 2500 سال قبل نوشته است و به همه انسانها حق حیات و زنگی آزاد داده است و ما ایرانی ها هم باید رعایت این امر را بکنیم.

 • Ali

  جناب صمد لابد پس چون در کشورهای اسلامی جنایتکار هم هست اسراییل مجوز کشتن دارد و باید جایزه صلح نوبل را به نتانیاهو داد!

 • Samad

  دشمن اصلی مسلمانان، خود مسلمانان هستند. اسد و پدرش بزرگترین کشتار مسلمانان بی دفاع در تاریخ معاصر را راه انداختند. عراقی ها و ایرانی ها میلیونها نفر از همدیگر را لت و پار کردند. افغانها هر آنچه که توانستند از هموطنان مسلمانشان کشتند. در پاکستان ساهاست شیعه و سنی هم دیگر را قربانی خدایانشان می کنند و ... کجا اسراییل یا سایر دول اینقدر مسلمان کشته اند ؟ نسل کشی هم تعریفی دارد محمود!