ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

يک درويش روحانی به خلع لباس روحانيت محکوم شد

محمد نوری، از دراويش گنابادی ساکن ساری است که چندی پيش به اتهام «ورود به فرقه دراويش با لباس روحانيت» و «شرکت در مجالس درويشی در تهران و شهرستان‌ها» در دادگاه ويژه روحانيت ساری محاکمه شد بود.

محمد نوری، درويش روحانی به خلع دائم لباس روحانيت محکوم شد.

به گزارش مجذوبان نور، محمد نوری، از دراويش گنابادی ساکن ساری است که چندی پيش به اتهام «ورود به فرقه دراويش با لباس روحانيت» و «شرکت در مجالس درويشی در تهران و شهرستان‌ها» در دادگاه ويژه روحانيت ساری محاکمه شد بود.

اين درويش روحانی گفته است: «ما هم برای حفظ اين مملکت جنگيديم، من برادر دو شهيد هستم، توی همين حوزه‌ها درس خوندم و مغايرتی با درويشی نديدم، اما وقتی قاضی پرونده هنگام ابلاغ حکم با حالت نصيحت به من می‌گويد اگر يک روحانی در جلسات يهودی و مسيحی شرکت کند، آيا به حيثيت روحانيت خدشه وارد نکرده، ديگر حرفی برای گفتن باقی نمی‌ماند.»

دستگاه امنيتی و نهادهای قضايی در سال‌های گذشته تعداد زيادی از دراويش گنابادی و وکلای مدافع آن‌ها را بازداشت، محاکمه و زندانی کرده است. دست‌کم ۱۳درويش در زندان‌های مختلف کشور با اتهام‌هايی نظير اقدام عليه امنيت ملی و تشويش اذهان عمومی زندانی هستند. به‌تازگی ۹تن از وکلای دراويش زندانی در نامه‌ای به حسن روحانی خواهان رسيدگی به وضعيت دراويش گنابادی در زندان شده‌اند.

فعالان حقوق دراويش گنابادی می‌گويند برخورد با اعضای اين اقليت مذهبی در دوران رياست جمهوری محمود احمدی‌نژاد در چهارچوب طرحی به نام «طرح برخورد با عرفان‌های کاذب» شروع شد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • آرش

    خیلی هم کار خوبی کردند محاکمه اش کردند اگر این روحانی واقعا روحانی بود میفهمید که امام صادق ع در باره درویشی و درویش گری چه حدیث هایی فرموده اند رادیو زمانه!تو هم انقدر به پرو بال ما نپیچ فیتیله پیچ میشی!

  • سالار

    درویش... روحانی .... ..... ا ... چه بگویم؟ دست کم یک خوبی در حقش کردند که آن لباس را از تنش در آوردند