ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

عفو بین‌الملل درباره اعدام قریب الوقوع رسول حلومی هشدار داد

سازمان عفو بين الملل اعلام کرده حکم اعدام جوان ۲۲ساله‌ای که گفته‌ می‌شود در ۱۷سالگی جوان دیگری را به قتل رسانده، به شعبه اجرای احکام فرستاده شد.

سازمان عفو بين الملل اعلام کرده حکم اعدام رسول حلومی جوان ۲۲ساله‌ای که گفته‌ می‌شود پنج سال پيش در ۱۷سالگی با ضربات کشنده‌ای باعث مرگ جوان ديگری شده است، به شعبه اجرای احکام فرستاده شد.

به گزارش عفو بين‌الملل، اتهام قتل پس از اعترافات اشخاص ديگر حاضر در صحنه مشاجره به حلومی وارد شده و او نهايتاً در زير فشار اين اتهام را پذيرفته است.

محتوای این پرونده تردیدهای جدی‌ای درباره منفصانه بودن این حکم ایجاد کرده است.

بنابر اعلام اين سازمان، حکم اعدام رسول حلومی پس از تقاضای قصاص خانواده مقتول به دایره اجرای احکام رفته است.

نزاع ادعايی در  شهريور ۱۳۸۸ (سپتامبر ۲۰۰۹) به وقوع پيوسته و شعبه ۱۷دادگاه جنايی استان خوزستان در  آبان ۱۳۸۹ (اکتبر ۲۰۱۰) حکم اعدام او را صادر کره است.

رسول حلومی ابتدا قرار بود در ۱۴ ارديبهشت اعدام شود اما خانواده مقتول پذيرفت که در ازای دريافت سند خانه و زمين کشاورزی خانواده حلومی و ۳۵۰ميليون تومان پول نقد، از تقاضای قصاص خود چشم پوشی کنند.

به نوشته سازمان عفو بين‌الملل اين تقاضای مالی در مقابل جان جوان از دست داده رفته، از عهده خانواده حلومی خارج بوده و اکنون او زير خطر فوری اعدام قرار دارد.

اين درحالی‌ است که يک هفته پيش خبرگزاری دانشجويان ايران، ايسنا، گزارش داده بود که خانواده مقتول تا ۲۶ تير ماه امسال برای پرداخت ديه مهلت تعيين کرده بود.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر چاپ کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟ به اندازه یک فنجان چای برای یک گزارشگر می‌توانید کمک برسانید!

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • اخبار ایران : » عفو بین‌الملل درباره اعدام قریب الوقوع رسول حلومی هشدار داد

    […] رادیوزمانه: سازمان عفو بین الملل اعلام کرده حکم اعدام رسول حلومی جوان ۲۲ساله‌ای که گفته‌ می‌شود پنج سال پیش در ۱۷سالگی با ضربات کشنده‌ای باعث مرگ جوان دیگری شده است، به شعبه اجرای احکام فرستاده شد. اعدام […]