ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

طوفان و گرمای شدید در راه خوزستان و غرب ایران

با وقوع طوفان شدید در عراق، استان‌های جنوب ایران نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرند و دمای هوا در خوزستان به بالای ۵۰ درجه سانتیگراد خواهد رسد.

سازمان هواشناسی کشور هشدار داد با وقوع طوفان شدید در عراق، استان‌های جنوبی و غربی ایران نیز تا کمتر از ۴۸ ساعت آینده تحت تاثیر قرار خواهند گرفت و دمای خوزستان به بیش از ۵۰ درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد.

به گفته مدیرکل «پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی»، تصاویر دریافتی از ماهواره های هواشناسی بیانگر افزایش سرعت وزش باد و تولید گرد و خاک در کشور عراق است،  براین اساس طی دو روز آینده کاهش دید افقی وکیفیت هوا در استان‌های غربی وجنوب غربی ایران پیش بینی می شود.

به این ترتیب از عصر روز شنبه ۲۸ تیر، استان‌های ایلام و خوزستان و سپس بوشهر شاهد کاهش شدید دید افقی وکیفیت هوا خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان هواشناسی کشور پیش‌بینی کرده است دمای هوا بر اثر این تغییرات جوی در خوزستان به بالای ۵۰ درجه سانتیگراد افزایش یابد. دمای هوای ۱۰ استان دیگر نیز به بالای ۴۰ درجه سانتیگراد خواهند رسید.

دامنه این تغییرات استان‌های شرقی به ویژه سیستان وبلوچستان را نیز در بر می‌گیرد و پیش‌بینی شده است طی دو روز آینده در شهر زابل وزش باد شدید، طوفان و گرد و خاک تداوم داشته و سبب کاهش کیفیت هوا و دید افقی بشود.

پیش‌تر یکی از نمایندگان زابل در مجلس به حسن روحانی تذکر داده بود که با توجه به شرایط وخیم زیست محیطی در این استان و افزایش ریزگردها و طوفان، باید تسهیلاتی ویژه برای مردم این منطقه در نظر گرفته شود.

به گفته حلیمه عالی، وقوع طوفان ریزگرد در سیستان و بلوچستان میزان آلاینده‌ها و ذرات معلق در هوا را به بیش از ۵ برابر حد مجاز افزایش داده و شرایط محیط زیستی در این استان را بحرانی‌تر کرده است و خطر خالی شدن جمعیت این استان را تهدید می‌کند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.