ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

شلاق زدن پنج نفر در برابر دیدگان مردم کرمانشاه به دلیل «روزه‌خواری»

به‌گفته معاون دادستان کرمانشاه پنج نفر از شهروندان این شهر به‌دلیل آن‌چه «روزه‌خواری» عنوان شد در برابر دیدگان مردم شلاق خوردند.

به‌گفته معاون دادستان کرمانشاه پنج نفر از شهروندان این شهر به‌دلیل آن‌چه «روزه‌خواری» عنوان شد در برابر دیدگان مردم شلاق خوردند.

به‌گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، علی‌اشرف کرمی، معاون دادستان و سرپرست اجرای احکام دادگستری استان کرمانشاه با اعلام اين خبر، گفت: «اين پنج نفر که در ملاءعام اقدام به روزه‌خواری کرده بودند، حکم شلاق در مورد آن‌ها و در چهار نقطه از شهر کرمانشاه اجرا شد.»

نام این افراد اعلام نشد اما به‌گفته علی‌اشرف کرمی حکم شلاق دو نفر از آن‌ها در چهارراه نوبهار، يک نفر در ميدان آزادی، يک نفر در ميدان فردوسی و يک نفر در چهارراه مطهری مسکن اجرا شد.

در ایران طی ماه رمضان، خوردن و آشامیدن در ملاءعام جرم قلمداد می‌شود.

در قانون مجازات اسلامی به صراحت از جرم «روزه‌خواری» صحبت نشده است، اما در ماده ۶۳۸ اين قانون آمده است که تظاهر به هر عمل حرامی در انظار عمومی، جرم است.

یک هفته پیش نیز احمدعلی گودرزی، فرمانده انتظامی استان فارس از اجرای حکم شلاق دو نفر به دلیل «روزه‌خواری» در شیراز خبر داده بود.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • Black block et Réseau de solidarité anarchiste d’Iran déclaration de soutien à tous les Kurdes et à leur lutte pour la liberté | soliranparis Blog

  […] http://www.radiozamaneh.com/163125 […]

 • Black Block of Iran and the Anarchist Network Solidarity Statement in support of all Kurdish people and their struggle for freedom | عصرآنارشیسم

  […] When the whip comes down on the body of an innocent woman / man just because they do NOT believe in fasting, http://www.radiozamaneh.com/163125 […]

 • امین

  به نظرم اگر در ملا عام نمی بود بهتر بود. اما چیز روشنی است که اگر کسی عمل حرامی را در معرض عموم انجام دهد مجرم است. مگر به کسی اگر در خانه اش روزه خواری کنند چیزی می گویند؟!

 • بماند

  برین بدبخت ها مملکت داره به گ ... کشیده میشه برین جلوشو بگیرین نه بیاین شماهم به سرعت اون اضافه کنید! خوب یعنی چی که شلاق زدین هان! خاک بر سرتون مطمئنم خودشون از صد درصد یک درصدشون روزه میگیرن باو میان گیر میدن به مردم!

 • سارا

  دیگه همه ی مشکلات مملکت حل ششششششششد.دیگه هیچ غصه یی ندارییییییییییییییییم.خدارو شکر.

 • مزدا

  در تصحیح بخشی از یادداشت آقای میلاد، باید اعلام کنم که روزه خواری، جزو جرایم/گناهان مستوجب حد نیست و آنجه بر روزه خواران جاری میشود، حد نبوده بلکه تعزیر میباشد... صرفاً جهت تاکید بر تفاوت میان حد و تعزیر و مستقل از دیدگاه بنده راجع به فلسفه روزه و مجازاتهای بدنی بود!

 • مریم و پیمان

  طالبانیسم بیداد میکنه. دارن خیلی راحت و بدون اینکه صدایی از کسی در بیاد مملکت رو جایی می برند که عرب ها و مسلمان ها هم مسخرمون کنند و دستمون بیندازن. از ماست که بر ماست. همش تقصیر خودمونه.

 • milad

  این عمل شلاق زدن روزه خوار صد در صد مغایر با اصول دین اسلام هست، شک نکنید. ممکنه برای گروهی مهم نباشه ولی‌ مسلمانان، از جمله خودم، باید اونجایی که تخطی از اصل دین رو می‌بینند محکوم کنند شدیدا هم آمرین و هم عاملین فعل رو.

 • بهنام

  هر چند وقت یکبار عده ای را به بهانه های واهی در برابر دید عموم شلاق میزنند تا به مردم قدرت پوشالی خود را نشان دهند و با ایجاد رعب و وحشت در اذهان عمومی مانع گسترش اعتراضات عمومی نسبت به فقر و فساد اقتصادی سران کشور شوند .

 • milad

  طبق سنت پذیرفته شیعه، اجرای حدود تنها در اختیار امام معصوم است و تا ظهورش کسی و حکومتی حق اجرای حدود ندارد و دست بر قضا یک امتیازی هست برای شیعه نسبته تسن ولی متاسفانه رژیم متظاهر ضداسلامی جمهوری اسلامی برای عوام فریبی بر خلاف سنت شیعه عمل میکند و در حدود الهی و حق اللله که امری خصوصی میان انسان و خدایش است را دخالت می کند و این در حالی است که حق الناس را رعایت نمی کند از جلمه حقوق بشر، آزادی بیان، عدالت، و در همچینی انواع فساد را کارگزاران رزیم با وقاحت تمام انجام میدهند و رانت خواری و اخبار فسادهای عظیم اخبار روزانه است و در بی حرکتی جامعه مرعوب هیچ اتفاق نمیفتد.! اگر هر یک از ین فسادها در یک کشور دیگر بود چه موجب انقلابی می شد ولی چندان جامعه ایارنی از هم پاشیده و مرعوب است و حکومت چنان وقیح است که ککش هم نیگزد! تنها برای فریب همان اقلیت حامی خودش که در تعصبات و تقلید آخوندها عقل را فدا کردند این ریاکاری و تظاهر به اسلام را اجرا میکند مثل طرح سرکوب گرانه عفاف و حجاب که ان هم دخالت در حریم خصوصی مردم است تا مردم بیشتر مرعوب کند.