ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

آخرين قسط دارايی‌های مسدود شده ايران واریز شد

روز پنج‌شنبه دوم مردادماه / ۲۴ ژوئيه، قسط ۵۵۰ ميليون دلاری از چهار ميليارد و ۲۰۰ ميليون دلار دارايی‌های مسدودشده ايران واريز شد.

روز پنج‌شنبه دوم مردادماه / ۲۴ ژوئيه، قسط ۵۵۰ ميليون دلاری از چهار ميليارد و ۲۰۰ ميليون دلار دارايی‌های مسدودشده ايران واريز شد.

هند سومين قسط ۵۵۰ميليون دلاری از بدهی‌های نفتی خود به ايران و آخرين قسط از دارایی‌های مسدودشده ایرانرا روز پنج‌شنبه پرداخت کرد. با پرداخت اين قسط مجموع پول تسويه شده توسط هند طی يک ماه گذشته به يک ميليارد و ۶۵۰ ميليون دلار می‌رسد.

پیش از این مقام‌های هندی اعلام آمادگی کرده بودند که در صورت تمایل ایران برای دریافت دارایی‌های مربوط به سه قسط آخر توافق ژنو از طریق هند، این کشور این پول را در اختیار ایران قرار دهد.

پالايشگاه‌های هندی نخستین قسط ۵۵۰ميليون دلاری خود را ۲۶ ژوئن و دومين قسط را هشتم ژوئيه پرداخت کرده بودند.

بنابر توافق هسته‌ای ۲۴نوامبر سال گذشته میلادی بين ايران و گروه ۱+۵قرار بر اين بود تا ۴/۲ميليارد دلار از دارايی‌های مسدودشده حاصل از فروش نفت ایران طی هشت قسط و در شش ماه آزاد شود.

براين اساس تعیین شد که ۵۵۰ميليون دلار در یکم فوريه، ۴۵۰ميليون دلار در یکم مارس، ۵۵۰ميليون دلار در هفت مارس، ۵۵۰ميليون دلار در ۱۰آوريل، ۴۵۰ميليون دلار در ۱۵آوريل، ۵۵۰ميليون دلار در ۱۴مه، ۵۵۰ميليون دلار در ۱۷ژوئن و ۵۵۰ميليون دلار نيز در ۲۰ژوئيه واريز شود.

واريز تمامی قسط‌های قبلی با تأخير زمانی بين يک روز تا يک‌ونيم ماه همراه بود و قسط آخر نيز در زمان دقيق تعيين شده يعنی ۲۰ژوئيه ( ۲۹تيرماه) واريز نشد و با تأخير چهار روزه يعنی در ۲۴ژوئيه صورت گرفت.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.