ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

صدها هکتار از پناهگاه حیات وحش میانکاله سوخت

در بزرگ‌ترین آتش سوزی دهه اخیر، صدها هکتار از اراضی پناهگاه حیات وحش میانکاله ساعت‌ها در آتش سوخت.

در بزرگ‌ترین آتش سوزی دهه اخیر، صدها هکتار از اراضی پناهگاه حیات وحش میانکاله ساعت‌ها در آتش سوخت. کمبود امکانات باعث شد تامحیط‌بانان نتوانند به سرعت با آتش مقابله کنند.

بزرگ‌ کنید
کمبود امکانات باعث شد مهار آتش در میانکاله ساعت‌ها طول بکشد

شبه جزیره میانکاله در منتهی الیه جنوب شرقی  دریای خزر و در شمال بهشهر در استان گلستان قرار دارد.

شبه جزیره میانکاله، خلیج گرگان و جزیره آشوراده بخشی از پناهگاه حیات وحش میانکاله است.

به گفته مدیر «دیده بان میانکاله» آتش از ساعت ۱۵ روز یکشنبه ۶ تیرماه آغاز شد.محیط‌بانان چهار ساعت در انتظار رسیدن تجهیزات لازم از بندر بهشهر و امیرآباد به میانکاله بودند. سرانجام آتش در ساعت ۳ صبح روز ۷ تیرماه پس از نابودی صدها هکتار خاموش شد.

حر منصوری به خبرگزاری مهر گفت که آتش در مساحتی به طول ۲۵۰۰ در عرض ۴۰۰ متر و در منطقه ای به نام «میانکاله صحرا» نزدیک به تالاب رخ داده و بیشتر درختان انار، تمشک و جگن در آتش سوخته اند.

او با انتقاد شدید از کمبود امکانات برای مقابله با آتش، فرماندار و نمایندگان شهر را نیز در بی توجهی به این کمبودها مقصر دانست.

به گفته مدیر «دیده بان میانکاله» در جنگل گلستان نیز وضعیت چنین است و محیط بانان باید با دبه و وانت به مقابله باآتش سوزی بپردازند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.