ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تنها نیروگاه برق غزه در آتش می‌سوزد

در حمله شب گذشته ارتش اسرائیل، تنها نیروگاه برق غزه آتش گرفت. فلسطینی‌ها در غزه به صورت یک‌جانبه آتش‌بس ۲۴ ساعته اعمال می‌کنند.

در حمله شب گذشته ارتش اسرائیل به غزه، تنها نیروگاه برق غزه آتش گرفت و اکنون از کار افتاده است. ۳۰ درصد برق غزه را این نیروگاه تأمین می‌کرد و باقی برق مورد نیاز از اسرائیل وارد می‌شد، اما در اثر حملات ارتش اسرائیل تیر‌ها و کابل‌های برق آسیب دیده‌اند و برق‌رسانی در غزه کاملاً مختل شده است.

از سال ۲۰۰۶ که غزه در محاصره قرار دارد، فلسطینیان در تأمین آب و برق مورد نیازشان با تنگنا مواجه شده‌اند.

بزرگ‌ کنید
در پیشزمینه: تنها نیروگاه برق غزه در آتش می‌سوزد

ادامه کشتارها

در حمله شب گذشته ارتش اسرائیل به غزه بیش از ۳۰ تن از فلسطینیان جان باختند. منابع فلسطینی گفته‌اند در حمله به نوار غزه، خانه اسماعیل هنیه، از رهبران حماس مورد هدف نیروهای اسرائیلی قرار گرفت. شبکه تلویزیونی الاقصی وابسته به حماس گزارش داد هنگام متلاشی کردن خانه اسماعیل هنیه، او و خانواده‌اش در خانه نبودند.

رویترز و سی‌ان‌ان اعلام کردند که ساختمان رادیو و تلویزیون الاقصی نیز بامداد روز سه‌شنبه هدف بمباران هوایی اسرائیل قرار گرفت. سه انفجار شدید ساختمان این رسانه را در هم کوبید.

در نبرد بین نیروهای حماس با ارتش اسرائیل، پنج سرباز اسرائیلی کشته شدند. نیروهای حماس از طریق یک تونل زیرزمینی خود را به اسرائیل رسانده بودند. ارتش اسرائیل اعلام کرده که در این حمله یکی از نیروهای حماس به قتل رسیده است.

در تل‌آویو صبح سه‌شنبه، ۲۹ ژوئیه با پرتاب هشت موشک از نوار غزه، برای نخستین بار از جمعه گذشته به این‌سو آژیر خطر به صدا درآمد و وضعیت قرمز اعلام شد. به گفته ارتش اسرائیل از این میان دو موشک به جنوب تل‌آویو اصابت کرد اما خسارتی به بار نیاورد. شش موشک دیگر خنثی شد.

آتش‌بس یک‌جانبه

در این میان، یاسر عبدربه، عضو سازمان آزادیبخش فلسطین و از مقام‌های دولت خودگردان، اعلام کرده که فلسطینی‌ها در غزه به صورت یک‌جانبه آتش‌بس ۲۴ ساعته اعمال می‌کنند. به گفته او گروه‌های فلسطینی، از جمله حماس با این آتش‌بس موافقت کرده‌اند. اما ساعتی بعد از انتشار این خبر، سامی ابوزهری، یکی از سخنگوهای حماس گفت حماس طرح آتش‌بس پیشنهادی سازمان آزادی‌بخش فلسطین برای توقف درگیری‌ها با سرائیل را نپذیرفته است.

جان کری اعلام کرده است که تلاش‌های خود را برای دستیابی به آتش‌بس در غزه ادامه خواهد داد. به‌ گفته وزیر امور خارجه آمریکا در نهایت اما، بحران در منطقه تنها زمانی می‌تواند حل شود که حماس «و تمام گروه‌های تروریستی دیگر» خلع سلاح شوند.

فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه نیز اعلام کرد که رهبران سیاسی ایالات متحده، آلمان، فرانسه، بریتانیا و ایتالیا برای دو چندان کردن تلاش‌های خود به‌منظور دستیابی به آتش‌بس در غزه موافقت کرده‌اند.

منابع فلسطینی می‌گویند بر اثر حملات اسرائیل از ۸ ژوئیه تاکنون در مجموع یک‌هزار و ۱۰۰ نفر کشته و شش هزار و ۵۰۰ نفر زخمی شده‌اند. منابع اسرائیلی نیز گفته‌اند در این مدت ۵۳ اسرائیلی کشته شده‌اند که ۱۰ نفر از آنها روز دوشنبه جان خود را از دست دادند. افزون بر این، سه غیرنظامی اسرائیلی نیز کشته شده‌اند.

ویدئو: تنها نیروگاه برق غزه در آتش می‌سوزد

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.