ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پدر سراج‌الدين ميردامادی: قاضی گفت برخوردی می‌کنيم که ديگران خيال بازگشت نکنند

حسين ميردامادی، پدر سراج‌الدين ميردامادی روزنامه‌نگار زندانی می‌گويد قاضی دادگاه فرزندش گفته که «برخوردی با اين روزنامه‌نگار می‌کند که ديگران خيال به کشور برگشتن نکنند.»

حسين ميردامادی، پدر سراج‌الدين ميردامادی روزنامه‌نگار زندانی می‌گويد قاضی دادگاه فرزندش گفته که «برخوردی با اين روزنامه‌نگار می‌کند که ديگران خيال به کشور برگشتن نکنند.»

سراج‌الدين ميردامادی در کنار پدرش حسین میردامادی

سراج‌الدين ميردامادی که چند سال پيش به فرانسه مهاجرت کرده بود پس از پيروزی حسن روحانی در انتخابات رياست‌جمهوری و سخنان او برای بازگشت ايرانيان خارج از کشور به ايران برگشت.

حسين ميردامادی به سايت جرس گفت: «اين برخورد‌ها نوعی دهن کجی به آقای روحانی است زيرا ايشان وعده استقبال از بازگشت ايرانيان به کشور را داده بودند و اين برخورد‌ها با صحبت‌های ايشان مغايرت دارد.»

سراج‌الدين ميردامادی از سوی دادگاه بدوی به اتهام «تبليغ عليه نظام» به يک سال و به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنيت ملی» به پنج سال حبس تعزيری محکوم شده است. افزون بر آن پنج سال محروميت از فعاليت روزنامه‌نگاری و دو سال ممنوع‌الخروجی پس از پايان حبس نيز برای او صادر شده است.

سراج‌الدين ميردامادی نخستين روزنامه‌نگاری بود که پس از انتخابات سال ۱۳۹۲به ايران بازگشت و در ارديبهشت ۱۳۹۳بازداشت شد.

پس از او حسين نورانی‌نژاد، فعال سياسی و عضو جبهه مشارکت از استراليا به ايران بازگشت اما به شش سال حبس تعزيری محکوم شد.

ساجده عرب‌سرخی، روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب ديگری است که پس از انتخابات رياست جمهوری خرداد ۹۲به ايران بازگشت اما پس از بازگشت بار‌ها احضار شد و مورد بازجويی قرار گرفت و در نهایت چندی پيش برای گذراندن يک سال حبس روانه زندان شد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.