ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

فدراسيون جهانی روزنامه‌نگاران: ٢٧ روزنامه‌نگار در ايران زندانی هستند

فدراسيون جهانی روزنامه‌نگاران با انتشار بيانيه‌ای اعلام کرد هم‌اکنون ۲۷روزنامه‌نگار در ايران زندانی هستند.

فدراسيون جهانی روزنامه‌نگاران با انتشار بيانيه‌ای اعلام کرد هم‌اکنون ۲۷ روزنامه‌نگار در ايران زندانی هستند. به گفته اين فدراسيون، ايران «يکی از بدترين زندان‌بانان روزنامه‌نگاران در جهان است.»

فدراسيون جهانی روزنامه‌نگاران از دولت ايران خواست تا روزنامه‌نگاران زندانی را که شمار آن‌ها در حال افزايش است، آزاد کند.

جيم بوملها، رئيس فدراسيون جهانی روزنامه‌نگاران گفت: «رئيس‌جمهور روحانی زمانی که به قدرت رسيد وعده اصلاحات و تغيير داد اما واقعيت برای رسانه‌ها در ايران بسيار متفاوت بوده است.»

به‌گفته وی «گفت‌وگوها در خصوص برنامه هسته‌ای باعث بهبود روابط بين‌المللی ايران شده است اما اين درحالی است که رسانه‌های آزاد و مستقل در درون مرزها زير فشار هستند و تعداد روزنامه‌نگارانی که به‌راحتی به خاطر انجام وظيفه حرفه‌ای و بيان حقيقت زندانی می‌شوند، رو به افزايش است.»

رئيس فدراسيون جهانی روزنامه‌نگاران افزود: «ما درخواست خود را از رئيس‌جمهور روحانی و دولت برای تعميم اقدامات مترقی که آن‌ها در ديگر زمينه‌های زندگی انجام داده‌اند به عرصه روزنامه‌نگاری تکرار می‌کنيم. ديگر هيچ بهانه‌ای پذيرفتی نيست. زمان عمل فرارسيده است و و رئيس‌جمهور بايد عمل به وعده‌های انتخاباتی‌اش را با احترام به نقش مهم روزنامه‌نگاران در آينده ملت ايران نشان دهد.»

ايران با ۶۵روزنامه‌نگار و شهروند وب‌نگار زندانی، يکی از پنج زندان بزرگ جهان برای فعالان رسانه‌ای و بزرگترين زندان جهان برای روزنامه‌نگاران و وب‌نگاران زن به شمار می‌رود.

اين کشور همچنين در رده‌بندی جهانی آزادی مطبوعات در سال ٢٠١۴، از ميان ۱۸۰ کشور در رده ۱۷۳ قرار دارد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.