ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اعلام آتش‌بس در غزه به مدت سه روز

قرار است به مدت ۷۲ ساعت در نوار غزه آتش‌بس برقرار شود. نمایندگان حماس و اسرائیل در قاهره بر سر میز مذاکره می‌نشینند. هدف از این مذاکرات توافق بر سر یک آتش‌بس پایدار است.

وزارت امور خارجه آمریکا و سازمان ملل متحد خبر دادند که اسرائیل و حماس بر سر آتش‌بس به مدت سه روز توافق کرده‌اند. صبح روز جمعه، اول اوت، رأس ساعت ۷ صبح به وقت اروپای مرکزی، بین حماس و اسرائیل  آتش‌بس برقرار می‌شود. نمایندگان حماس و نمایندگانی از دولت اسرائیل بلافاصله پس از برقراری آتش‌بس به قاهره سفر می‌کنند. قرار است در قاهره نشستی برگزار شود و طرفین درباره یک آتش‌بس پایدار به توافق برسند. دبیرکل سازمان ملل و وزیر خارجه آمریکا تاکید کرده‌اند که این آتش‌بس باید فرصتی به غیرنظامیان بی‌گناه بدهد. مردم غزه باید بتوانند در این فاصله کمک‌های انساندوستانه دریافت کنند و امکان سر و سامان دادن به امور روزمره خود را داشته باشند. دفن مردگان، رسیدگی به مجروحان و تهیه مواد خوراکی از جمله ضروریات این آتش‌بس برشمرده شده‌اند. قرار است در خلال آتش‌بس، شبکه تامین انرژی و آب مردم نیز ترمیم شود. بنیامین نتانیاهو پیش‌تر با تاکید بر تداوم پیشروی‌های اسرائیل گفته بود: «تصمیم داریم وظیفه خود را تا به آخر انجام دهیم؛ چه با آتش‌بس و چه بدون آن.» او به این ترتیب، با هر تصمیمی برای متوقف کردن عملیات ارتش اسرائیل مخالفت ورزیده بود. نخست‌وزیر اسرائیل گفته بود که نابودی تونل‌های حماس، تنها یک مرحله از غیرنظامی کردن نوار غزه است.  روز پنجشنبه ۳۱ ژوئیه، ۱۶ هزار سرباز ذخیره اسرائیل برای معاوضه با نیروهای مستقر در باریکه غزه، به خدمت فراخوانده شده بودند. اویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل گفته بود این نیرو‌ها آماده‌اند به صحنه نبرد در غزه منتقل شوند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.