ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تعداد کشته‌شدگان فلسطینی به ۱۵۰۰ نفر رسید

آتش بس ۷۲ ساعته‌ اسرائيل و فلسطين چند ساعت پس از آغاز آن شکسته شده است. دو طرف توافق کرده بودند برای انجام مذاکرات سه روز حملات را متوقف کنند.

تعداد کشته شدگان جنگ حماس و اسرائیل به ۱۵۰۰نفر رسید.  این عدد پس از شکسته شدن آتش بس ۷۲ ساعته‌ اسرائيل و فلسطين اعلام شده است. این آتش بس، تنها چند ساعت پس از آغاز شکسته شد. دو طرف توافق کرده بودند برای انجام مذاکرات سه روز حملات متقابل را متوقف کنند.

صبح امروز آسوشیتدپرس گزارش داد که آتش بس دو ساعت پس از آغاز آن شکسته شده است. به گفته مقامات فلسطینی، تانک‌های اسرائیل به الرفح شلیک کردند. ارتش اسرائیل نیز تایید کرده که در این منطقه با فلسطین درگیر شده است.

منابع فلسطینی اعلام کردند که بر اثر حملات شدید هوایی و توپخانه‌ای اسرائیل به رفح، بیش از ۵۰ نفر کشته و ۲۰۰ نفر زخمی شده‌اند. آنها همچنین می‌گویند در این درگیری دست کم ۱۵ نظامی اسرائیلی کشته شده‌اند. از مجموع ۱۵۰۰نفر کشته در طرف فلسطین، بیشتر غیر نظامی بوده‌اند.  نزدیک به ۸۴۰۰ نفر فلسطینی هم در این مدت زخمی شده‌اند.

بنا بر اعلام ارتش اسرائیل، آنها در تلاش برای یافتن یک نظامی اسرائیلی هستند که امروز صبح در جنوب غزه ناپدید شده است. این نظامی ۲۳ ساله «هدر گلدین» نام دارد و گفته می‌شود که توسط نیروهای مقاومت به اسارت گرفته شده است.

در سال ۲۰۱۱ نیز، نیروهای فلسطینی «گیلاد شلیت»، سرباز اسرائیلی را به اسارت گرفتند و پس از پنج سال در مقابله با معاوضه هزار زندانی فلسطینی او را آزاد کردند.

چند ساعت قبل از شکست آتش بس نیز اعلام شده بود که در طول شب گذشته، ۱۴ فلسطینی در جنوب غزه بر اثر آتش تانک‌های اسرائیلی و حمله‌های هوایی کشته شده‌اند.

اسرائیل نیز اعلام کرده بود در آخرین ساعات روز پنجشنبه، پنج سرباز اسرائیلی بر اثر آتش حماس کشته شده‌اند. همچنین بنا بر اعلام ارتش اسرائیل، پیش از اجرای آتش بس، شش راکت حماس توسط سیستم دفاع گنبد آهنین اسرائیل دفع شد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • hasani

    زن و بچه های سوری و عراقی نیز مثل فلسطینی ها مسلمان و عرب هستند. چرا به کشتار انها توسط اسد و مالکی اعتراض نمیکنند؟!: دبی-العربیه.نت فارسی جنگندهای ارتش دولتی سوریه روز شنبه ۲ اگوست ۲۰۱۴ با پرتاب بمب های بشکه ای بر روی منازل در استان ادلب، دهها تن از غیر نظامیان را کشتند. به گزارش فعالان سوری، روستای الناجیه در حومه ادلب هدف دو بمب بشکه ای قرار گرفت که در پی آن شمار زیادی از مردم کشته یا زخمی شدند. پیش از این سازمان بین المللی دیده بان حقوق بشر با انتشار بیانیه ای اعلام کرده بود که جنگنده های ارتش سوریه از فوریه گذشته تاکنون، ۶۵۰ نقطه در این کشور را به وسیله بمب های بشکه ای مورد حمله قرار داده اند. این بیانیه ساعاتی پیش از نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی قطعنامه ۲۱۳۹، صادر شد. شورای امنیت در این قطعنامه که ۲۲ فوریه گذشته صادر شد، از دولت سوریه خواست تا به استفاده از بمب های بشکه ای پایان دهد. در بیانیه دیده بان حقوق بشر آمده است که دولت سوریه بر خلاف توصیه های قطعنامه شورای امنیت، به بمباران مناطق توسط بشکه های انفجاری به ویژه در حلب ادامه می دهد. تاکنون هزاران نفر از مردم سوریه از جمله زنان و کودکان توسط بشکه های انفجاری، جان خود را از دست دادند!

  • Samrad

    به عنوان یک اصل ابنای بشر هر چه بدبخت تر، بیسوادتر و عقب افتاده تر هستند بیشتر هم تولید مثل می کنند. راز این بلاهت را نمی دانم ولی می بینم که مردم فلطسین با اینکه می دانند آینده ای در انتظار فرزندانشان نیست دایم در حال تزاید هستند تا خدای نکرده برای قبرستانهایشان دچار کمبود کالبد نشوند.***د.