ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

درآمدزایی ایران از تغییر مسیر پرواز هواپیماهای خارجی

هواپيمايی «کانتاس» با توقف پروازهای خود از مسير هوايی عراق، از شنبه دوم آگوست، برای نخستین‌بار استفاده از مسير هوايی ايران را آغاز کرده است.

هواپيمايی «کانتاس» با توقف پروازهای خود از مسير هوايی عراق، از شنبه دوم آگوست، برای نخستین‌بار استفاده از مسير هوايی ايران را آغاز کرده است.

همزمان با کانتاس هواپیمایی امارات هم برای گذر از مسیر هوایی ایران تقاضا داده است

به گزارش رسانه‌های استراليايی، شرکت هواپيمايی «کانتاس»، اصلی‌ترين شرکت هواپيمايی اين کشور، مسير پروازهای دوبی‌ـ‌ لندن خود را از عراق به ايران تغيير داده است. اين تغييرمسير به دليل شرايط بحرانی در عراق و پس از انهدام هواپيمای پرواز MH۱۷ بر فراز شرق اوکراين، محل کارزار ميان دولت و شبه‌نظاميان جدايی‌طلب، انجام شده است.

تغيير مسير پروازهای دوبی‌ـ‌ لندن شرکت هواپيمايی «کانتاس» در حالی انجام می‌‎شود که اداره فدرال هوانوردی آمريکا حداقل ارتفاع پرواز را در منطقه خاورميانه از ۲۰ هزار فوت به ۳۰ هزار فوت افزايش داده است. اين اداره همچنين پرواز هواپيماهای مسافربری آمريکا به فرودگاه‌های عراق، از جمله فرودگاه‌های بين‌المللی اربيل و سليمانيه را ممنوع کرده است.

شرکت هواپيمايی «کانتاس»، شرکت حامل پرچم ملی استراليا، از امن‌ترين و محبوب‌ترين شرکت‌های هواپيمايی و سومين شرکت قديمی و فعال جهان در اين عرصه به حساب می‌آيد. اگرچه اين شرکت ابتدا از تغيير مسير پروازها از عراق به ايران امتناع می‌کرد، اما با توجه به هشدارهای آمريکا بالاخره به اين تغيير مسير دست زد.

به گزارش خبرگزاری «تسنيم»، هواپيمايی امارات نيز درخواست استفاده از حريم هوايی ايران را مطرح کرده است. پيشتر محمد علی ايلخانی، سرپرست فرودگاه‌های کشور در گفت‌و‌گو با سايت خبری «تابناک» پس از سقوط هواپيمای MH۱۷ مالزی در شرق اوکراين اعلام کرده بود که تغيير مسير پروازها و عبور آنها از ايران، سالانه درآمدی حدود ۵۰ ميليون دلار برای اين کشور به ارمغان خواهد آورد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • کاربر مهمان

    خدا کنه که این درآمد،واقعاً بره توجیب ملّت و نه تو جیب دولت!