ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اخراج دانشجويان «ستاره‌دار» و برکناری مدیران شرط عدم استيضاح وزير علوم

يک نماينده مجلس شورای اسلامی از دو پيش‌شرط‌ برخی نمايندگان برای عدم استيضاح رضا فرجی دانا وزير علوم خبر داده است.

يک نماينده مجلس شورای اسلامی از دو پيش‌شرط‌ برخی نمايندگان برای عدم استيضاح رضا فرجی دانا وزير علوم خبر داده است.

بر اين اساس وزير باید دانشجويان «ستاره‌دار» را اخراج کند. همچنين او بايد مقامات فعلی وزارت علوم را که در اعتراض به نتايج انتخابات رياست جمهوری سال ۱۳۸۸نقش داشته‌اند، تغيير دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر موسوی لارگانی، نماينده مجلس گفت: «دانشجويان ستاره داری که به دانشگاه بازگشته اند و افرادی که در فتنه ۸۸فعال بوده و دستگير هم شدند و هم اکنون در پست‌های کليدی وزارت علوم سمت دارند بايد اخراج شوند.»

دانشجويان ستاره‌دار به دانشجويانی گفته می‌شود که به ويژه در دو دوره رياست جمهوری محمود احمدی نژاد با دخالت نهاد امنيتی از تحصيل معلق يا محروم شده بودند.

امروز ۱۱مرداد ماه، موسوی لارگانی ادامه داد که هنوز استعلام برخی افراد اعلام نشده و مقرر شده است اين استعلام‌ها کامل شود و نتيجه نهايی تا شنبه هفته آينده و تشکیل جلسه ای ديگر با وزير علوم، اعلام شود. او افزود بنا بر استعلام‌های صورت گرفته اين دانشجويان با «گروهک‌‌ها»ی مختلف ارتباط داشته‌اند و اکنون برخی از آن‌ها به دانشگاه بازگشته‌اند.

این درحالی است که چند روز پیش حجت‌الله درویش‌پور، نماینده مجلس شورای اسلامی، گفته بود که «برخی از نمایندگان اصولگرای مجلس» به دلیل اینکه وزارت علوم در حال بررسی و تجدید نظر در پرونده دانشجویان بورسیه دولت نهم و دهم است، تقاضای استیضاح وزیر علوم را مطرح کرده‌اند.

خبرگزاری فارس امروز گزارش داده  قاسم جعفری، سخنگوی کميسيون آموزش، تحقيقات و فناوری در مجلس شورای اسلامی گفته هيئت چهار نفره‌ای هفته آينده با وزير علوم جلسه خواهند داشت.  به گفته جعفری نمايندگان تنها تا ۱۶ مرداد به فرجی دانا مهلت داده‌اند تا مشکلات وزارت‌خانه‌اش را رفع کند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • hasani

    به این میگویند حکومت تدبیر و امید؟!