ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اسراییل آتش بس خود را نقض کرد

اندکی پس از آغاز آتش بس محدود اسراییل، این آتش بس با حمله به یک اردوگاه آوارگان نقض و یک کودک هشت ساله کشته شد. حماس گفته بود به این آتش بس اعتمادی ندارد.

اندکی پس از اعلام آتش محدود بس از سوی اسراییل، منابع فلسطینی می‌گویند این آتش بس با حمله به مناطق مسکونی غزه نقض شده است.

شبکه الجزیره به نقل از منابع پزشکی در غزه گزارش داده است این آتش بس تقریبا بلافاصله پس از آغاز با حمله به اردوگاه آوراگان نقض شد. در این حمله یک کودک هشت ساله کشته شده است.

حمله اسراییل به یک خانه در اردوگاه آوراگان یک کشته و ۳۰ مجروح برجای گذاشت

اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت در غزه اعلام کرد در حمله به اردوگاه الشاطی، دست کم ۳۰ نفر نیز زخمی شده‌‌اند.

یک سخنگوی ارتش اسراییل به خبرگزاری رویترز گفت که مشغول بررسی گزارش‌های دریافت شده در این مورد است.

اسرائیل پیش‌تر اعلام کرده بود روز دوشنبه به مدت هفت ساعت از ادامه حملاتش به غزه خودداری خواهد کرد.

آتش‌بس محدود ارتش اسرائیل شامل منطقه «رفح» در نوار غزه نمی‌شد و این منطقه در مدت آتش بس همچنان زیر آتش اسرائیل قرار می‌داشت.

آتش‌بس محدود و یک جانبه اسرائیل از ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی آغاز شداما بلافاصله پس از آن این حمله صورت گرفت.

اسرائیل گفته بود این آتش‌بس محدود برای آن است که کمک‌های اضطراری و «بشر دوستانه» در اختیار فلسطینیان قرار بگیرد و صدها هزار آواره امکان بازگشت به خانه‌های خود را داشته باشند.

در این مدت اسرائیل به عملیات گسترده نظامی خود در جنوب شهر رفح در نوار غزه ادامه می‌دهد. این همان محلی است که سه سرباز اسرائیلی هفته پیش در آن‌جا کشته شدند.

یک سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد اگر در طول این هفت ساعت آتش‌بس از سوی حماس نقض شود، اسرائیل بدون درنگ و با شدت حملاتش را به طور همه جانبه از سر خواهد گرفت.

اسرائیل می‌گوید به بسیاری از اهداف نظامی‌اش در نوار غزه آسیب زده و بیشتر تونل‌های زیرزمینی حماس را کشف و نابود کرده است.

سامی ابو ذهری، یکی از سخنگویان حماس، آتش بس اسرائیل را یک طرفه و برای انحراف افکار عمومی از فاجعه انسانی حمله به مدرسه سازمان ملل اعلام کرد. به گفته این عضو ارشد حماس، این گروه به آتش‌بس اسرائیل اعتمادی ندارد و از فلسطینیان خواسته حداکثر هوشیاری و مراقبت را به خرج دهند.

در حمله موشکی اسرائیل در  روز یکشنبه ۳  اوت به یک مدرسه سازمان ملل متحد در رفح حداقل ۱۰ کشته و  بیش از ۳۰ نفر مجروح شدند.

گزارش‌ها حاکی است این مدرسه پناهگاه هزاران نفر از آوراگان فلسطینی بود. موشک اسرائیل به ورودی این مدرسه اصابت کرده است.

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد، حمله روز یکشنبه اسرائیل به مدرسه این سازمان در غزه را منزجر کننده و تخلف آشکار از قوانین بین‌المللی توصیف کرد و خواهان تحقیق در این مورد شد.

حمله هفته گذشته اسرائیل به یک مدرسه دیگر سازمان ملل نیز بیش از ۱۵ کشته برجای گذاشته بود. سازمان ملل متحد حملات اسراییل به مدارس را منزجر کننده و باعث «شرمساری جهان» توصیف کرده است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.