ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مانور نظامی روسیه در نزدیکی مرز اوکراین

در این مانور بزرگ پنج روزه بیش از صد فروند جنگنده و بمب افکن روسیه شرکت خواهند کرد. غرب با نگرانی تحرکات نظامی روسیه در نزدیک اوکراین را دنبال می‌کند.

روسیه آغاز یک مانور نظامی بزرگ در نزدیکی مرز اوکراین را اعلام کرده است.

بزرگ‌ کنید
جنگنده‌های روسی در این مانور شرکت خواهند کرد

این مانوراز روز دوشنبه ۴ ماه اوت آغاز می‌شود و تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.

یک سخنگوی نظامی روسیه به خبرگزاری «اینترفاکس» گفته است در این مانور بیش از صد فروند هواپیما و هلیکوپتر، بمب‌افکن‌ و جنگنده‌های پیشرفته ارتش روسیه شرکت خواهد داشت.

ایگور کلیموف در گفتگو با «اینترفاکس» تاکید کرد این مانور نخستین تمرین نظامی از سلسله مانورهایی خواهد بود که به منظور افزایش هماهنگی ارتش روسیه در سال‌جاری برگزار می‌شود.

با این‌حال این سخنگوی ارتش هیچ اشاره‌ای به درگیری‌های اوکراین، اختلاف روسیه با این کشور و همچنین شورشیان مسلح طرفدار مسکو نکرد.

ایگور کلیموف، سخنگوی ارتش روسیه، اعلام کرد در این مانور جدیدترین مدل‌های جنگنده‌های سوخو و میگ به کار گرفته می‌شود و هواپیماهای جنگنده به شلیک راکت نیز خواهند پرداخت.

مانور نظامی روسیه به اعتقاد تحلیل‌گران مسائل نظامی باعث افزایش نگرانی کشورهای غربی و ناتو خواهد شد. این کشورها روسیه را متهم می‌کنند که در حال افزایش قدرت نظامی و نیروهای ارتشی خود در مرز با اوکراین و همچنین کمک تسلیحاتی به شورشیانی است که علیه دولت جدید اوکراین مبارزه می‌کنند.

روسیه هرگونه کمک تسلیحاتی به این گروه‌های مسلح را انکار کرده است.

اما در همین حال خبرگزاری روسی «ایتارتاس» به نقل از یک مقام امنیتی روسیه اعلام کرده است به تازگی بیش از ۴۰۰ نظامی اوکراین تقاضای پناهندگی از روسیه کرده‌اند.

تنش‌ها در شرق اوکراین به دنبال عملیات گسترده دولت این کشور برای سرکوب شورشیان مسلح بالا گرفته است. دولت اوکراین می‌گوید در حال غلبه بر این شورشیان در شهرهای دونتسک و لوهانسک است.

کشورهای غربی این شورشیان را متهم می‌کننند که در سرنگونی یک هواپیمای خطوط هوایی مالزی در ماه گذشته میلادی دست داشته‌اند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • بهنام

    ظاهرآ جنگ جهانی سوم آغاز گشته است .