ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

یادمان قربانیان جنگ جهانی اول؛ ۹۰۰ هزار‌ شقایق در برج لندن

چیدمانی با ۹۰۰ هزار‌ شقایق در برج لندن، خاطره کشته‌شدگان جنگ جهانی اول را گرامی می‌دارد. شهروندان داوطلبانه در شکل دادن به این اثر هنری شرکت می‌کنند.

یک چیدمان هنری عظیم از ۹۰۰ هزار گل‌ شقایق از جنس سرامیک پای برج لندن یاد و خاطره سربازان کشته‌شده در جنگ جهانی اول را گرامی می‌دارد. این چیدمان که «زمین‌های پوشیده از خون و دریاهای سرخ» نام دارد، اثر پل کامینز، هنرمند بریتانیایی است. شهروندان لندنی داوطلبانه در این چیدمان شرکت کرده‌اند.

بزرگ‌ کنید
مشارکت داوطلبانه شهروندان در شکل بخشیدن به چیدمان هنری «زمین‌های پوشیده از خون و دریاهای سرخ»

برج لندن حدود هزار سال قدمت دارد و «ویلیام فاتح» آن را بنا کرده است. جواهرات سلطنتی بریتانیا در این برج نگهداری می‌شود و قدیمی‌ترین کلیسای لندن، به نام «سنت جان» نیز در آن قرار دارد.

چیدمان «زمین‌های پوشیده از خون و دریاهای سرخ» از ۸۸۸ هزار و ۲۴۶ گل شقایق از جنس سرامیک تشکیل شده است. هر شقایق به نشانه یک سرباز بریتانیایی است که یک صد سال پیش در جنگ جهانی اول جانش را از دست داده است.

پل کامینز در گفت‌و‌گو با روزنامه «گاردین» درباره این چیدمان می‌گوید ایده آن را از وصیت‌نامه یکی از سربازان جان باخته در جنگ جهانی اول الهام گرفته است.

سربازانی که به جبهه‌های جنگ جهانی اول اعزام می‌شدند، می‌بایست وصیت‌نامه‌شان را می‌نوشتند. از روی این وصیت‌نامه‌ها می‌توانستند هویت سربازان را شناسایی کنند. این وصیت‌نامه‌ها یکی از اسناد مهم جنگ جهانی اول به‌شمار می‌آید.

در جنگ جهانی اول ۱۷ میلیون نفر جان باختند.

چیدمان «زمین‌های پوشیده از خون و دریاهای سرخ» ۱۱ نوامبر سال جاری با قرار دادن آخرین گل شقایق در پای دیوار «برج لندن» به پایان می‌رسد.
۱۱ نوامبر ۱۹۱۸ جنگ جهانی اول به پایان رسید و پس از چهار سال، ناقوس کلیسا‌ها بار دیگر به صدا درآمد.

شهروندان لندنی داوطلبانه در این چیدمان شرکت می‌کنند. پس از پایان چیدمان، قرار است که گل‌های سرامیک به قیمت ۲۵ پوند به فروش برسند. این چیدمان ۱۵ میلیون پوند قیمت دارد. این مبلغ به بنگاه‌های خیریه اهداء می‌شود.

چیدمان «زمین‌های پوشیده از خون و دریاهای سرخ»

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.