ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

هشدار نسبت به افزایش کشته‌شدگان غیر نظامی در شرق اوکراین

يک مقام ارشد سازمان ملل هشدار داده است که احتمال دارد بر تعداد کشته‌شدگان غیرنظامی در شرق اوکراین افزوده شود.

به گزارش خبرگزاری «الجزيره»، جان گينگ، مدير بخش «عمليات انسان‌دوستانه سازمان ملل»،  در نشست اضطراری شورای امنيت که سه‌شنبه سه‌شنبه ۵ اوت برگزار شد، هشدار داده است که خشونت و وقوع جنگ در شهرهای بزرگ و پرجمعیت شرق اوکراین، جان مردم را بیش از پیش در خطر قرار می‌دهد و این احتمال وجود دارد که تعداد کشته‌شدگان غیر نظامی افزایش پیدا کند.

قطع آب و برق زندگی اهالی شرق اوکراین را مختل کرده

مدير بخش «عمليات انسان‌دوستانه سازمان ملل» خواهان اقداماتی برای حفظ جان شهروندان در جنگ بین ارتش اوکراین با جدایی‌طلبان طرفدار روسیه شده است.

ارتش اوکراین حمله به شهر دونتسک، از مهم‌ترین شهرهای شرق اوکراین را با محاصره این شهر آغاز کرده است.

شهر دونتسک، مرکز پرجمعیت‌ترین استان اوکراین و یکی از مهم‌ترین شهرهای این کشور در دست جدایی‌طلبان طرفدار روسیه است.

ارتش اوکراین از شمال، جنوب و غرب، شهر دونتسک را محاصره کرده است. گردان‌هایی از گروه‌های شبه‌نظامی با عقاید فاشیستی ارتش اوکراین را در این لشکرکشی همراهی می‌کنند. به گفته ایگور موسیچوک، سخنگوی یکی از این گروه‌های شبه‌نظامی، از شامگاه دوشنبه ۴ اوت پاکسازی در شهرهای اطراف دونتسک آغاز شده است. بر اساس تازه‌ترین گزارش‌هایی که چهارشنبه ۶ اوت در رسانه‌های جهان منتشر شده، بمب‌افکن‌های اوکراینی شروع به بمباران شهر دونتسک کرده‌اند. در نخستین ساعات روز چند غیرنظامی در این حملات کشته شده‌اند. هنوز تعداد دقیق کشته‌شدگان مشخص نیست.

جان گينگ، مدير بخش «عمليات انسان‌دوستانه سازمان ملل» همچنين از قطع تقريباً دائمی آب و برق، تخريب خانه‌های مسکونی در حملات هوايی، و گريختن پزشکان و ديگر کارمندان شاغل در بخش بهداشت و سلامت در مناطق جنگ‌زده شرق اوکراین سخن گفت. به گفته او مجموعه این عوامل وضع شهرهای بزرگ و پرجمعیت شرق اوکراین را به‌طور روزافزونی وخيم‌تر می‌کند.

در شهر لوهانسک، از شهرهای بزرگ و صنعتی شرق اوکراین در اثر درگیری بین جدایی‌طلبان و ارتش اوکراین آب و برق و تلفن قطع شده و مردم در مضیقه به‌سر می‌برند.

بر اساس آمار ارائه‌شده توسط مدير بخش «عمليات انسان‌دوستانه سازمان ملل» تاکنون ۱۳۶۷ غيرنظامی و شبه‌نظامی در شرق اوکراين کشته شده‌اند.

با اين حال مدير بخش «عمليات انسان‌دوستانه سازمان ملل» در یک ارزیابی کلی بر آن است که دولت اوکراین اگر مایل باشد می‌تواند با کمک جامعه جهانی این وضع دشوار را مدیریت کند و مانع از بروز یک فاجعه انسانی شود.

در شرق اوکراين، در مجموع زندگی چهار ميليون نفر تحت تأثیر جنگ نیروهای دولتی با جدایی‌طلبان طرفدار روسیه قرار گرفته است.

نشست اضطراری شورای امنيت روز گذشته به درخواست روسيه و پس از محاصره دونتسک توسط ارتش اوکراین برگزار شد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.