ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

حمله پیشمرگه‌های کرد به داعش در شمال عراق

کردهای عراق، سوریه و ترکیه با هم متحد شده‌اند و ساعتی پیش به ستیزه‌جویان داعش در ۴۰ کیلومتری جنوب غربی اربیل حمله کرده‌اند.

کردهای عراق، سوریه و ترکیه در نبرد با گروه «دولت اسلامی» که قبلاً خود را «دولت اسلامی عراق و شام» می‌خواند (داعش) با هم متحد شده‌اند و اکنون در منطقه موصل در شمال عراق به ستیزه‌جویان داعش حمله کرده‌اند.

حمله پیشمرگه‌های کرد به داعش در شمال عراق

نیروهای حزب کارگر کردستان (پ کا کا) و حزب اتحاد موکراتیک سوریه به پیشمرگه‌های اقلیم کردستان در این نبرد ملحق شده‌اند. پیشمرگه‌های کرد تلاش می‌کنند مناطقی در شمال و شرق موصل را از تصرف ستیزه‌جویان داعش بیرون آورند.

جابر یاور، سخنگوی اداره پیشمرگه منطقه کردستان عراق خبر داده است که درگیری نظامی بین پیشمرگه‌های کرد و ستیزه‌جویان داعش در ۴۰ کیلومتری جنوب غربی اربیل درگرفته است. پیشمرگه‌ها در این منطقه به مواضع داعش حمله کرده‌اند.

در روزهای گذشته ستیزه‌جویان داعش مناطق کردنشین بین موصل و سوریه، از جمله زمار و سنجار را تصرف کرده بودند و بر سد موصل هم مسلط شده و به این ترتیب منابع آب آشامیدنی این منطقه را در تصرف خود درآورده بودند. آن‌ها بر چندین چاه نفت و یک نیروگاه برق هم تسلط پیدا کرده بودند.

یش از ۳۰ هزار تن از کردهای ایزدی به کوه‌ها پناه بردند

در این مناطق کردهای ایزدی زندگی می‌کنند. داعش آن‌ها را شیطان‌پرست می‌خواند و بیم آن می‌رود که چنانچه تسلط داعش بر این مناطق بپاید، کردهای ایزدی توسط ستیزه‌جویان داعش قتل عام شوند. پس از حمله داعش به مناطق کردنشین بین موصل و سوریه بیش از ۳۰ هزار تن از کردهای ایزدی به کوه‌ها پناه بردند و اکنون غذا و آب کافی در اختیار ندارند.

جابر یاور، سخنگوی اداره پیشمرگه منطقه کردستان عراق از ۵۰ هزار کرد ایزدی سخن می‌گوید که اکنون آواره شده‌اند و در پناه کوه‌ها زندگی می‌کنند. به گفته جابر یاور چنانچه در ۲۴ ساعت آینده جامعه جهانی به کردهای ایزدی کمک نکند، جان ۲۰۰ هزار تن از کردهای ایزدی به خطر خواهد افتاد.

در این میان شورای امنیت هم سه‌شنبه ۵ اوت جلسه‌ای تشکیل داد و حملات داعش را محکوم کرد.

به گزارش یونیسف ۴۰ کودک ایزدی بر اثر پیامدهای حمله داعش به منطقه سنجار جان خود را از دست داده‌اند. مقامات رسمی نیز نسبت به قتل عام و حتی انقراض نسل اقلیت ایزدی بر اثر گرسنگی و دیگر پیامدهای حمله داعش هشدار داده‌اند.

شیون نماینده اقلیت دینی ایزدی‌ها در پارلمان عراق:

مردانمان را می‌کشند و زنانمان را به عنوان کنیز می‌فروشند. اختلافات سیاسی را کنار بگذارید و نجاتمان دهید.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • اهورا

    ننگ بر اعراب