ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دومین حمله هوایی آمریکا به مواضع داعش در شمال عراق

ارتش آمریکا برای بار دوم مواضع داعش در شمال عراق را به کمک پهپاد و جنگنده‌های اف -۱۸ بمباران کرد. پنتاگون می‌گوید یک کاروان داعش در این حمله نابود شد.

ارتش آمریکا برای بار دوم در یک روز، به کمک پهپاد و جنگنده‌های اف -۱۸ مواضع داعش در شمال عراق را بمباران کرد. پنتاگون می‌گوید که یک کاروان و یک موضع حیاتی داعش در این حمله نابود شده است.

بزرگ‌ کنید
جنگنده شکاری اف - ۱۸ نیروی هوایی ایالات متحده

شمار دقیق تلفات داعش در این حمله هوایی روشن نیست. یک مقام پنتاگون بار دیگر تاکید کرد که تصمیم اوباما در حمله مستقیم به مواضع داعش، برای محافظت از جان مستشاران و دیپلمات‌های آمریکایی حاضر در اربیل اتخاذ شده است.

باراک اوباما، مجوز حمله هوایی به مواضع داعش را شامگاه پنجشنبه ۷ اوت و پس از مشورت با شورای امنیت ملی آمریکا صادر کرد. صبح همین روز، دولت آمریکا از ارائه کمک‌های انساندوستانه به آوارگان ایزدی از طریق هوایی خبر داده بود.

ژنرال بابکر زیباری، رئیس ستاد مشترک ارتش عراق، در پی حمله هوایی آمریکا به مواضع داعش گفت: «اینک انتظار می‌رود که نیروهای فدرال و پیشمرگه‌های کرد، به مصاف داعش بروند.»

به نقل از خبرگزاری فرانسه، زیباری اعلام کرد که به زودی زمان عملیات بزرگ علیه داعش فرا خواهد رسید.

منابع محلی در اقلیم کردستان گفته‌اند که در نخستین بمباران مواضع داعش، ۱۲۰ عضو این گروه کشته شده‌اند.

آماده‌باش احزاب کردی

سازمان ملل روز جمعه ۸ اوت از ایجاد یک کریدور ویژه برای کمک رسانی به آوارگان آیین ایزدی خبر داد.

دهها هزار نفر از مسیحیان و ایزدیان عراقی از بیم هجوم داعش از محل زندگی خود در شمال عراق گریخته‌اند.

شمار ایزدی‌هایی که به ارتفاعات سنجار گریخته‌اند، نزدیک ۵۰ هزار نفر عنوان می‌شود. داعش ایزدی‌ها را تهدید کرده بود که در صورت وفادار ماندن به آئین خود، خواهد کشت.

سازمان ملل برآورد کرده که درسه روز گذشته بیش از ۲۰۰ هزار نفر به استان دهوک در مرز عراق و ترکیه گریخته‌اند.

به گزارش منابع محلی، کلیه نیروهای امنیتی و نظامی اقلیم کردستان برای مقابله با داعش به حالت آماده باش در آمده‌اند. افزون بر پیشمرگه‌های اقلیم، پیشمرگه‌های کومه‌له و حزب دمکرات کردستان ایران نیز آمادگی خود را برای راندن داعش از شمال عراق اعلام کرده‌اند.

ترکیه نیز با پرتاب بسته‌های عذایی توسط هلی‌کوپتر به کمک فراریان ایزدی شتافته است. گفته می‌شود دست کم ۳۰۰ ایزدی به دست نیروهای داعش کشته شده‌اند. حداقل ۶۰ تن در کوه در اثر گرسنگی و تشنگی و بیماری در کوه‌ جان باخته‌اند که ۱۵ نفر آن‌ها کودک و بقیه سالمند بوده‌اند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • مجله علمی سرگرمی » :: دومین حمله هوایی آمریکا به مواضع داعش در شمال عراق

    […] […]

  • faryad

     گروه داعش  بجای حمله به ارتش اسد و مالکی به اکراد و ارتش ازادیبخش سنی  حمله کرد و نشان داد گروه مشکوک میباشد.!