ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مرگ دو معدنچی بر اثر گازگرفتگی در مازندران

دو معدنچی بر اثر گازگرفتگی در معدن «کياسر» شهرستان ساری در استان مازندران جان خود را از دست دادند. این دو نفر به فاصله یک ساعت و در یک معدن کشته‌ شدند.

دو معدنچی بر اثر گازگرفتگی در معدن «کياسر» شهرستان ساری در استان مازندران جان خود را از دست دادند.

بزرگ‌ کنید
این دو حادثه تنها به فاصله یک ساعت از یکدیگر رخ داد

به گزارش خبرگزاری دولتی ايرنا، اين حادثه روز شنبه ۱۸مرداد رخ داده است.

فرهاد مصدری، رييس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌های پزشکی مازندران گفت که ساعت ۱۱صبح روز شنبه، «اورژانس مازندران تماسی در مورد وقوع حادثه برای يکی از کارگران اين معدن دريافت کرد که بلافاصله گروهی را برای امدادرسانی به منطقه اعزام کرد.»

وی افزود: «معدنکار حادثه ديده به خاطر استنشاق و مسموميت شديد ناشی از گاز گرفتگی همزمان با حضور امدادگران فوت کرده بود ولی ماموران برای احيای دوباره عمليات سی پی آر(احيای تنفسی) را بر روی اين فرد انجام دادند که بی‌نتيجه بود.»

رييس مرکز مديريت حوادث و فوريت های پزشکی مازندران گفت: «پس از بازگشت امدادگران، اورژانس در ساعت ۱۲نيز یک تماس تلفنی دیگر مبنی بر بروز حادثه‌ای جدید در معدن کياسر دريافت کرد.»

به گفته وی «اين بار سه دستگاه آمبولانس اورژانس به همراه کادر پزشکی به محل اعزام شدند و اقدامات پزشکی را برای نجات سه کارگر ديگری که بر اثر گازگرفتگی دچار مسموميت شده بودند، انجام دادند.»

مصدری گفت: «به رغم انجام تمامی اقدامات پزشکی، يک نفر از اين کارگران جان باخت و دو نفر ديگر برای پيگيری امور درمانی به درمانگاه کياسر انتقال داده شدند.»

به گفته وی دو کارگر فوت شده به نام های قاسم جعفری و جعفر سياوشی به ترتيب ۴۷ و ۴۱ ساله بودند.

چندی پيش مولود جافريان، معاون فنی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفته بود: «در هر ۱۶روز يک معدنچی در معادن کشور می‌ميرد.»

عبدالرحمان بهرامی، معاون بهداشت حرفه‌ای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ايران نيز «فقدان تشکيلات حرفه‌ای، عدم کنترل عوامل شيميايی، فقدان معاينات دوره‌ای و آموزش فرهنگ معدن‌داری» را از مشکلات اصلی درباره حوادث معدن برشمرده است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.