ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پیشنهاد آتش‌بس شورشیان شرق اوکراین برای جلوگیری «از فاجعه انسانی»

«لوهانسک» به مدت يک هفته بدون برق بود. در همان حال «دونتسک» نیز در محاصره قرار دارد. شورشیان برای جلوگیری از وقوع یک فاجعه انسانی پیشنهاد آتش‌بس داده‌اند.

الکساندر زاخارشنکو از رهبران جدايی‌طلبان شهر «دونتسک» که اکنون در محاصره نیروهای دولتی اوکراین است، برای جلوگیری «از فاجعه انسانی» پیشنهاد آتش‌بس داد.

یکی از فرماندهان شورشیان گفته آماده‌اند که به جنگ پايان دهند تا از گسترش تبعات فاجعه‌بار انسانی آن جلوگيری شود

به گزارش شبکه بین‌اللمللی بی بی سی، اين پيشنهاد توسط الکساندر زاخارشنکو پس از آن که ارتش اکراين با تصرف يک شهر اصلی ديگر در شرق، دونتسک را که بزرگترين شهر اين منطقه است به محاصره خود درآورد، ارائه شد. دولت اکراين هنوز در مورد اين درخواست اظهار نظری نکرده است.

روسيه نيز يک روز پس از درخواست اين آتش‌بس، پيشنهاد خود برای ارسال کمک‌های بشردوستانه را تکرار کرد. کشورهای غربی، جمعه ۸ اوت هشدار داده بودند که نبايد طرح‌های انسان‌دوستانه روسيه پوششی برای ارسال نيروهای نظامی به دونتسک شود.

زاخارشنکو بعد از اعلام پيشنهاد آتش‌بس طی بيانيه‌ای در وب‌سايت شورشيان گفته بود: «ما آماده‌ايم که به جنگ پايان دهيم تا از گسترش تبعات فاجعه‌بار انسانی آن جلوگيری کنيم.»

روسيه نيز که متهم به پشتيبانی از نيروهای جدايی‌طلب است درخواست کرده است که «عملياتی فوری برای جلوگيری از يک بحران انسانی» صورت بگيرد.  اين درخواست طی مکالمه تلفنی سرگئی لاوروف وزير امور خارجه روسيه با همتای آمريکايی‌اش، جان کری مطرح شد.

روسيه نيز يک روز پس از درخواست اين آتش‌بس، پيشنهاد خود برای ارسال کمک‌های بشردوستانه را تکرار کرد

ظاهراً جان کری در پاسخ به اين درخواست گفته است که اين اقدامات پيشاپيش از جانب دولت اکراين صورت پذيرفته است.

در اين ميان، خبرهای رسيده از شهر لوهانسک، دومين شهر مهم شورشيان حکایت از آن دارد که شرايط زندگی در این شهر «دهشت‌بار» است. شورای شهر لوهانسک بر روی وبسايت خود به زبان روسی نوشت که در روز شنبه شهر لوهانسک با ۴۲۵ هزار شهروند برای يک هفته فاقد برق بوده است. هنوز بخش‌هايی از شهر بمباران می‌شوند و بيشتر مغازه‌ها تعطیل اند.

دولت اوکراين هنوز پیرامون گزارش‌های شورشيان از شرق نظری نداده و تنها گفته است در درگيری‌های روز جمعه ۱۳ سرباز و يک شهروند کشته شده‌اند.

جدایی‌طلبان در ماه آوريل با تصرف ساختمان‌های دولتی شهرهای مناطقی از شرق اوکراين خواستار استقلال شدند. اما با انتخاب پترو پروشنکو به عنوان رييس‌جمهور در ماه ژوئن دولت اوکراين عملياتی را برای بازپس‌گيری اين مناطق از دست شورشيان آغاز کرد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.