ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

همکاری يک شرکت آلمانی‌ـ‌ بريتانيايی در سرکوب فعالان سياسی بحرين

شرکت آلمانی‌ـ‌بريتانيايی «فين‌فيشر» يک بدافزار جاسوسی به دولت بحرين فروخته و به اين دولت کمک کرده تا بدافزار مربوطه را روی ۷۷ کامپيوتر متعلق به مخالفان نصب کنند.

يک شرکت آلمانی‌ ـ‌ بريتانيايی توليدکننده تکنولوژی‌های تجسسی و نظارتی، به دولت بحرين در سرکوب فعالان بهار عربی در اين کشور کمک کرده است.

بزرگ‌ کنید
پايگاه اينترنتی «ديده‌بان حقوق بشر بحرين» پس از انتشار این خبر، از روز دوشنبه ۱۱ اوت به دلايل نامعلوم از دسترس خارج شد

به گزارش گروه «ديده‌بان حقوق بشر بحرين» و بر اساس اسنادی که اين هفته در وب سایت های مختلف افشا شده اند، شرکت آلمانی‌ـ‌ بريتانيايی «فين‌فيشر» يک بدافزار جاسوسی به دولت بحرين فروخته و به اين دولت کمک کرده است تا بدافزار یادشده را روی ۷۷ کامپيوتر متعلق به مخالفان خود نصب کند. اين کامپيوترها به وکلای مدافع حقوق بشر، رهبر اپوزویسيون این کشور که اکنون در زندان به سر می‌برد و ديگر فعالان دموکراسی‌خواه بحرين تعلق داشتند.

بر اساس اين گزارش، برخی کامپيوترهای آلوده به اين بدافزار در کشورهای ايالات متحده و بريتانيا بوده‌اند.

بدافزار شرکت فين‌فيشر به ماموران امنيتی بحرين امکان کنترل از راه دور کامپيوترهای مخالفان و هک حساب‌های کاربری آنان در سرويس‌های ايميل و شبکه‌های اجتماعی را داده است.

بحرين از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ دستخوش تظاهرات مردمی عليه رژيم اين کشور بود که با کمک دولت عربستان آن را سرکوب کرد.

همچنين پايگاه اينترنتی ديده‌بان حقوق بشر بحرين روز دوشنبه ۱۱ اوت به دلايل نامعلوم از دسترس خارج شد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • آرمان شهر | Armanshahr| بنیاد آرمان شهر | هفت روزنامه بین المللی- شماره 61

    […] غیردولتی بحرین همکاری یک شرکت آلمانی‌ـ‌ بریتانیایی در سرکوب فعالان س… بلاروس صدور حکم سه سال زندان برای یک فعال حقوق بشر  […]