ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پليس آمريکا يک نوجوان سياه‌پوست غيرمسلح را به ضرب گلوله کشت

نوجوانی هيجده‌ساله به نام مايکل براون به ضرب گلوله يک افسر پليس در نزديکی خانه مادربزرگ خود در شهر فرگوسن ايالت ميسوری کشته شد.

پليس آمريکا يک نوجوان سياهپوست غيرمسلح را به ضرب گلوله از پای درآورد.

بزرگ‌ کنید
صدها نفر از مردم اين محله سياه‌پوست‌نشين، پس از کشته‌شدن براون به خيابان‌ها ريخته اند و ساعت‌ها با پليس درگير بوده‌اند.

به گزارش خبرگزاری «آسوشيتد پرس»، بعدازظهر شنبه دهم اوت، نوجوانی هجده‌ساله به نام مايکل براون به ضرب گلوله يک افسر پليس در نزديکی خانه مادربزرگ خود در شهر فرگوسن ايالت ميسوری کشته شد.

اداره پليس اين شهر در یک کنفرانس خبری روز يکشنبه اعلام کرد که افسر پليس یادشده پس از درگيرشدن با دو فرد، توسط يک نفر از آنها به داخل ماشين پليس هل داده می شود. او پس از خروج دوباره از ماشين، مایکل براون را با چندين گلوله از پای درمی آورد. اين حادثه در حومه شهر فرگوسن در محله‌ای سياه‌پوست‌نشين رخ داده است.

مايکل براون، نوجوان سياه‌پوست آمريکايی فارغ التحصيل دبيرستان بود و هنگام حادثه اسلحه‌ای در دست نداشت. مادر او تيراندازی پليس را «عملی اشتباه» توصيف کرده که «در کمال خونسردی» به قتل پسرش منتهی شده است.

به گزارش آسوشيتدپرس، صدها نفر از مردم اين محله سياه‌پوست‌نشين، پس از کشته‌شدن براون به خيابان‌ها ريخته اند و ساعت‌ها با پليس درگير بوده‌اند.

فوريه سال ۲۰۱۲ نيز در اتفاقی مشابه يک نگهبان محلی، نوجوان ۱۷ ساله سياه‌پوستی به نام تريوان مارتين را در سنفورد فلوريدا با شليک گلوله به قتل رساند. در حالیکه مارتين مسلح نبود و در حين انجام جرم ديده نشده بود، دادگاه رای به قتل «غيرعمد» به دليل دفاع از خود داد. ماجرای قتل مارتين و حکم دادگاه به اعتراض های گسترده در آمريکا عليه نژادپرستی و تبعيض دامن زد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • hasani

    به گزارش فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، صبح روزشنبه 9-8-2014 در یک اعدام دسته جمعی در زندان مرکزی زاهدان 5 زندانی از جمله یک مادر همراه با فرزندش که هنگام دستگیری 17 ساله بود، اعدام شدند . فعالین حقوق بشر و دمکراسی یکی از ارگان های مدافع حقوق بشری ایران در گزارش خود اسامی تعدادی از اعدام شدگان روز شنبه را ذکر کرده است. افراد اعدام شده عبارتند از: 1ـ عثمان دَه مَرده ‌که هنگام دستگیری 17 ساله بود و بیش از 2 سال در بند 1 معروف به بند جوانان، زندانی بوده است. او همراه با مادرش دستگیر شده بود . مادر وی در بند زنان زندان مرکزی زاهدان زندانی بود و صبح امروز هر دو را در کنار هم به دار آویختند. 2ـ رسولبخش دلشادی 28 ساله که نزدیک به 3 سال در بند 7 زندان مرکزی زاهدان زندانی بود. 3ـ علی بشام نارویی 32 ساله وی نزدیک به 4 سال در بند 7 زندان مرکزی زاهدان زندانی بود. 4ـ کامران بامری 35 ساله که او نیز بیش از 2 سال در بند 7 زندان مرکزی زاهدان زندانی بود.