ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

آخرین روز مذاکرات آتش‌بس غزه در قاهره

قاهره توافق‌نامه‌ای پيشنهاد کرده که بر اساس آن اسرائيل به محاصره بخش‌هايی از غزه پايان می‌دهد. آتش‌بس سه‌روزه، ۱۳ اوت در ساعت ۲۱ به وقت گرينويچ به پايان می‌رسد.

مذاکره‌کنندگان در قاهره برای رسيدن به توافق بين اسرائيل و حماس در حال انجام آخرين تلاش‌های خود در واپسين ساعات آتش‌بس ۷۲ ساعته هستند.

قاهره توافق‌نامه‌ای پيشنهاد کرده که بر اساس آن اسرائيل به محاصره بخش‌هايی از غزه پايان خواهد داد

خبرگزاری رویترز می‌نویسد اگر اسرائيل و حماس در مذاکراتی که مقام‌های اطلاعاتی مصر نقش ميانجی را بازی می‌کنند، به نتيجه نرسند، احتمال ادامه جنگ وجود دارد. آتش‌بس سه‌روزه امشب ساعت ۲۱ به وقت گرينويچ به پايان می‌رسد.

همچنين يک مقام فلسطينی صبح چهارشنبه ۱۳ اوت، به شرط ناشناس‌ماندن در گفت‌و‌گو با خبرگزاری «آسوشيتدپرس» گفته است که قاهره توافق‌نامه‌ای پيشنهاد کرده که بر اساس آن اسرائيل به محاصره بخش‌هايی از غزه پايان خواهد داد.

با اين حال، پيشنهاد جديد به کليدی‌ترين نقاط اختلاف، يعنی درخواست حماس برای رفع کامل محاصره و درخواست اسرائيل برای خلع سلاح حماس، نمی‌پردازد.

«خبرگزاری کار ايران» (ايلنا) نيز به نقل از  شبکه خبری «الميادين» گزارش داد که گردان‌های عزالدين قسام، شاخه نظامی حماس اعلام کرده است که مبارزان اين گردان‌ها تحولات آخرين روز مذاکرات را دنبال می‌کنند و منتظر مشخص‌شدن نتيجه نهايی هستند.

گردان‌های قسام در صفحه کاربری خود در توييتر افزوده است که «ما برای از سرگيری مبارزه يا بازگشت به آماده‌سازی جهت نبردهای آينده، آمادگی داريم. ما يا در شرايط جهان قرار داريم يا در حال آماده‌سازی برای جنگ بعدی خواهيم بود و بديل ديگری وجود ندارد.»

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.