ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بازداشت پنج شهروند بهایی

علاءالدین خانجانی و بابک مبشر دو شهروند بهایی روز دوشنبه توسط ماموران امنیتی در منزل شخصی‌شان در تهران بازداشت شدند.

عطاالله خانجانی و بابک مبشر

علاءالدین خانجانی و بابک مبشر دو شهروند بهایی روز دوشنبه ۱۱ مردادماه ۱۳۹۳ توسط ماموران امنیتی در منزل شخصی‌شان در تهران بازداشت شدند. 

یک منبع آگاه به خبرگزاری هرانا گفته است که علاوه بر بازداشت این دو شهروند، کامپیوتر و دیگر وسایل الکترونیکی موجود در منزل آنان نیز ضبط شده است. 

همزمان با بازداشت این دو شهروند بهایی، ماموران وزارت اطلاعات چهار بهایی دیگر به نام‌های ناصر عرشى مقدم، عطا‌الله اشرفى، روح‌الله منزوى و جواد صالحى را در محل کار و انبار فروش علاءالدین خانجانی بازداشت کردند.

تا امروز ۲۳ مردادماه، همه بازداشت شدگان به جز جواد صالحی در بازداشت به سر می برند. بازداشت شدگان به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند و تاکنون از علت بازداشت و اتهام‌های وارده به آنان اطلاع دقیقی در دست نیست.

علاءالدین خانجانی فرزند «جمال الدین خانجانی» یکی از مدیران جامعه بهایی است که از طرف دادگاه انقلاب تهران به ۲۰ سال حبس محکوم شده است و هم اکنون در زندان رجایی شهر کرج به‌سر می‌برد. بابک مبشر همسر «لوا خانجانی» است که چند روز پیش بر اساس حکم شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران پس از دو سال حضور در زندان آزاد شد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.