ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

آمریکا ارسال موشک‌های هل‌فایر به اسرائیل را متوقف کرد

آمریکا ارسال موشک‌های ضد زره هل‌فایر به اسرائیل را به دلیل کشتار غیر نظامیان در جنگ غزه متوقف کرد.

آمریکا ارسال موشک‌های ضدزره هل‌فایر به اسرائیل را به دلیل کشتار غیر نظامیان در جنگ غزه متوقف کرد.

موشک ضد زره هل‌فایر: تخریب ساختمان‌ها

روزنامه وال استریت ژورنال، در گزارشی که پنجشنبه ۱۴ اوت منتشر کرده، گزارش داده است که واشنگتن با انتقاد از تلفات بالای غیر نظامیان در جنگ غزه، ارسال موشک‌های هل‌فایر به اسرائیل را متوقف کرده است. بر اساس این گزارش، پنتاگون بدون مشورت و اجازه کاخ سفید یا وزارت امور خارجه آمریکا، در چهار هفته‌ای که جنگ غزه ادامه داشت، به اسرائیل سلاح می‌فرستاد.

یک دیپلمات آمریکایی که نام او افشاء نشده به وال‌استریت ژورزنال گفته است: «وزارت دفاع ما را دور می‌زد.»

وال‌استریت ژورنال با چند کارشناس نظامی هم گفت‌‌و گو کرده. آن‌ها اما می‌گویند برای ارسال سلاح به اسرائیل، پنتاگون نیازی به اجازه کاخ سفید یا مشورت با وزارت امور خارجه نداشته است. به گفته این کارشناسان، ارسال سلاح به اسرائیل بدون طی کردن مراحل اداری امکان‌پذیر بوده و یک امر عادی است.

در گزارش وال‌استریت ژورنال آمده است توقف ارسال موشک‌های هل‌فایر به اسرائیل به معنی تیره شدن روابط بین اسرائیل و آمریکاست. ظاهراً کاخ سفید از تلفات بالای غیر نظامیان در نوار غزه و خشونت ارتش اسرائیل راضی نیست.

بیش از همه کاخ سفید از بمباران مدارس سازمان ملل در غزه که آورگان جنگ‌زده به آنجا پناه آورده بودند خشمگین است. کاخ سفید از این بمباران‌ها به عنوان «یک امر مطلقاً غیر قابل پذیرش» یاد کرده بود و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل هم آمریکا را متهم به دخالت در امور داخلی این کشور کرده بود.

اکنون کاخ سفید در نظر دارد هرگونه ارسال سلاح به اسرائیل را موکول کند به تأیید «بالاترین مراجع تصمیم‌گیری».

وال‌ استریت‌ ژورنال گزارش داده است که پس از جنگ غزه، رابطه بین آمریکا و اسرائیل به تیره‌ترین حد در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما رسیده است.

وال استریت ژورنال نوشته است که باراک اوباما و نتانیاهو، چهارشنبه ۱۳ اوت در یک گفت‌و گوی تلفنی با هم مشاجره کرده‌اند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • مجید

    سیاست یکی به میخ یکی به نعل