ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

حمله ارتش اوکراین به ده‌ها کامیون کاروان امدادی روسیه

ارتش اوکراین با واحدهای زرهی به کاروان امدادی روسیه حمله کرد. اهالی دونتسک و شهرهای مجاور آن همچنان در محاصره و مضیقه قرار دارند.

به دستور دولت کی‌یف، ارتش اوکراین به کامیون‌های امداررسان روسیه حمله کرد. این حمله از طریق واحدهای زرهی انجام شده است.

بزرگ‌ کنید
مقامات اوکراین گفته‌ بودند به واحدهای روسی محافظ اين کاروان نيز ابداً اجازه ورود به قلمروی اوکراين داده نخواهد شد

خبرگزاری رویترز گزارش داده است که در حمله واحدهای زرهی ارتش اوکراین به کامیون‌های امدارسان روسیه بسیاری از این کامیون‌ها نابود شده‌اند و دیگر از این کاروان امدادی چیز زیادی باقی نمانده است.

دفتر پترو پوروشنکو، رییس جمهوری اوکراین با تأیید این خبر ادعا کرده است که کامیون‌های امدادرسان روسیه از مرز اوکراین عبور کرده بودند.

کاروان امدادی روسیه با ۲۸۰ کامیون به مرزهای اوکراین نزدیک شده بود. هدف امدادرسانان رساندن غذا و مایحتاج عمومی به اهالی شهرهای دونتسک و لوهانسک بود که در محاصره ارتش اوکراین قرار دارند.

وزارت امور خارجه روسیه، کی‌یف را متهم کرده است که با لشکرکشی مانع از امدادرسانی به محاصرشدگان شرق اوکراین می‌شود. دولت روسیه اعلام کرده است که مذاکرات با کی‌یف ادامه دارد.

آلکسی دیمیتریشکیوسکی، سخنگوی ارتش اوکراین می‌گوید زره‌پوش‌های روسیه از مرز عبور کرده بودند با این قصد که ارتش اوکراین را تحریک کنند. به گفته او حمله به کامیون‌های امدادرسان پاسخی به این تحریک‌ها بوده است.

واحدهای توپخانه ارتش اوکراین از پنجشنبه ۱۴ اوت شهر دونتسک را به توپ بسته‌اند. محلات مرکزی شهر و بسیاری از خانه‌های مردم در این حملات آسیب دیده است.

ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه  دوشنبه ۱۱ اوت گفته بود که روسیه یک کاروان عظیم امدادی شامل دارو، غذا، کیسه‌خواب و ژنراتور برق به شرق اوکراین خواهد فرستاد. با این حال، غرب و خصوصاً مقام‌های «سازمان پیمان آتلانتیک شمالی» (ناتو) پیش‌تر هشدار داده بودند که شاید روسیه به بهانه انجام مأموریت انسان‌دوستانه، حمله زمینی به شرق اوکراین را آغاز کند.

والری چالی، معاون دفتر پترو پوروشنکو، رئیس‌جمهور اوکراین در هم‌آوایی با ناتو گفته بود به کاروان کامیون‌های امدادرسان روسیه اجازه ورود به خاک اوکراین را نخواهد داد. او وعده داده بود که «در مرز، محموله این کامیون‌ها توسط صلیب سرخ به خودروهای دیگری منتقل خواهند شد.» اما کی‌یف به این وعده عمل نکرد.

ارتش اوکراین از شمال، جنوب و غرب، شهر دونتسک را محاصره کرده است. گردان‌هایی از گروه‌های شبه‌نظامی با گرایش‌های فاشیستی ارتش اوکراین را در این لشکرکشی همراهی می‌کنند. به گفته ایگور موسیچوک، سخنگوی یکی از این گروه‌های شبه‌نظامی، از شامگاه دوشنبه ۴ اوت پاکسازی در شهرهای اطراف دونتسک آغاز شده است.

نبرد در شرق اوکراین

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.