ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

وزارت اطلاعات ایران آزادی قهرمان تيم ملی شمشيربازی را تأیید کرد

روابط عمومی وزارت اطلاعات ایران از آزادی حامد صداقتی قهرمان تيم ملی شمشيربازی و مهدی حسين قرالری وکيل دادگستری از دست گروگان‌گیران در شرق کشور خبر داد.

روابط عمومی وزارت اطلاعات ایران از آزادی حامد صداقتی قهرمان تيم ملی شمشيربازی و مهدی حسين قرالری وکيل دادگستری از دست گروگان‌گیران در شرق کشور خبر داد.

حامد صداقتی قهرمان تيم ملی شمشيربازی و مهدی حسين قرالری وکيل دادگستری پس از آزادی.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ايرنا) وزارت اطلاعات در اطلاعیه خود گروگان‌گیران را «گروه‌های اشرار و ضد انقلاب» نامیده و گفته است آزادی این افراد «با اقدامات پيچيده اطلاعاتی» مأموران این وزارتخانه صورت گرفته است.

بنا به این اطلاعیه چند تن از گروگان‌گیران نیز دستگیر شده‌اند.

علی اوسط هاشمی، استاندار سيستان و بلوچستان در صفحه فيس‌بوکش آزادی حامد صداقتی و همراهش را تأیید کرده و گفته است این اقدام به کمک «عوامل اطلاعات، ريش‌سفيدان و معتمدان» انجام شده است.

حسين رحيمی، رئيس پليس استان سيستان و بلوچستان نيز به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته که دو فرد ربوده شده سالم هستند و چهار نفر نيز در اين رابطه از سوی عوامل اطلاعات دستگير شده‌اند.

به‌گفته وی گروگان‌ها و گروگان‌گيران هم‌اکنون در اختيار وزارت اطلاعات هستند.

روز دهم ارديبهشت‌ماه در حالی که حامد صداقتی به همراه دو تن از دوستانش به نام‌های محمدعلی غفاری و مهدی حسينی در حال حرکت در مسير جاده خاش بود، از سوی افراد ناشناس مورد حمله قرار گرفت و يکی از دوستانش به نام محمدعلی غفاری کشته شد.

گروگان‌گیران ابتدا در قبال آزادی آنان در تماس با خانواده اين افراد درخواست ۵/۵ ميليون دلار وجه نقد را کردند.

همزمان آدم‌ربايان فيلمی از دو فرد ربوده شده را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند و چند روز پيش نیز در تماس با خانواده حامد صداقتی درخواست واریز چهار ميليون دلار معادل ۱۲ ميليارد تومان به حساب‌شان را کردند.

ایسنا نوشته است مأموران موفق به رديابی محل اختفای اين افراد شده و در ۱۰ کيلومتری محل حادثه و در کوه‌های خاش اين افراد را دستگير کردند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.