ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

جاسازی ۱۲۰ کیلو تریاک در ۱۳ چرخ دنده صنعتی برای ارسال به لندن

حسن مهری فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور از کشف ۱۲۰ کیلوگرم تریاک با کمک سگ‌های موادیاب این مرکز خبر داد.

حسن مهری فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور از کشف ۱۲۰ کیلوگرم تریاک با کمک سگ‌های موادیاب این مرکز خبر داد. این محموله بزرگ تریاک قرار بوده به لندن ارسال شود.

جاسازی ۱۲۰ کیلوگرم تریاک در ۱۳ چرخ دنده صنعتی

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن مهری روز یکشنبه ضمن اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: «ماموران پلیس فرودگاه امام خمینی روز گذشته حین گشت‌زنی در انبار شرکت هواپیمایی ایران ایر بودند که تعدادی از سگ‌های موادیاب به سمت بار چرخ دنده‌های صنعتی حمله کردند.»

ماموران پلیس در حین بازرسی، ۱۲۰ کیلوگرم تریاک را در ۱۳ چرخ دنده صنعتی کشف و ضبط کردند. این محموله بزرگ تریاک، به طرز ماهرانه و حرفه‌ای در داخل چرخ‌دنده‌های صنعتی جاسازی شده بود، به نوعی که حتی دستگاه X-ray نیز قادر به نشان دادن آنها نبود.

به گفته فرمانده پلیس فرودگاه هرکدام از چرخ دنده‌های یادشده ۱۵۰ کیلوگرم وزن داشت که پس از استفاده از فرز سنگبری، ماموران موفق شدند از هرکدام از این آنها هفت تا ۱۷ کیلوگرم ماده مخدر تریاک کشف و ضبط کنند.

حسن مهری با اعلام این که در مجموع ۱۲۰ کیلوگرم تریاک از این بار کشف و ضبط شده است افزود: «قاچاقچیان با ظرافت خاصی از لایه‌های سرب، کاغذ نسوز و ورق با ضخامت هشت میل برای پوشاندن مواد استفاده کرده بودند به صورتی که هیچ نشانه‌ای از جوشکاری روی چرخ دنده‌ها نبود.»

محموله بزرگ تریاک، در داخل چرخ‌دنده‌های صنعتی جاسازی شده بود و دستگاه X-ray قادر به نشان دادن آنها نبود.

مهری همچنین ادعای حراست گمرک مبنی بر کشف این مواد توسط آنها را تکذیب کرد و گفت: «ماموران ما با استفاده از سگ‌های موادیاب موفق به کشف این مواد شدند و اظهارات حراست گمرک کذب است.»

این فرمانده پلیس با اعلام اینکه چهارنفر در پیوند با این پرونده دستگیر شده‌اند تاکید کرد: «شرکت‌های صادرات کالا باید از دریافت بارهای ناشناس خودداری کنند ضمن این که اطلاعات فرستنده بار را به صورت کامل دریافت کنند.»

در سال جاری ۱۹۷ کیلوگرم مواد مخدر صنعتی و سنتی در فرودگاه‌های «امام خمینی» در تهران، مشهد، کرمان، بندرعباس و زاهدان کشف شده‌ است.

به گفته مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر، آمار کشفیات پلیس در حوزه مواد مخدر ۱۱۰ درصد افزایش یافته است.

به گفته عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، گردش مالی حاصل از تجارت مواد مخدر در ایران چهار میلیارد دلار است.

در نیمه مردادماه علیرضا جزینی قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر، از دستگیری ۹۴ هزار قاچاقچی،  کشف و ضبط ۱۷۵ تن مواد مخدر و افزایش ۳۰ درصدی شمار قاچاقچیان در چهار ماهه سال جاری خبر داده بود.

گفته می شود ۸۰ درصد مصرف‌کنندگان مواد مخدر، «خرده فروشی» این مواد را نیز برعهده دارند تا بتوانند برای ادامه زندگی، کسب درآمد داشته باشند. در ایران نیز تنها همین خرده فروشان هستند که توسط حکومت دستگیر می شوند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • hasani

     حتما صاحبش حق حساب نداده بوده!