ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«مأموران شهرداری تهران یک کارگر را کشتند»

یک کارگر بر اثر ضرب و شتم مأموران شهرداری منطقه چهار تهران جانش را از دست داد.

یک کارگر بر اثر ضرب و شتم مأموران شهرداری منطقه چهار تهران جانش را  از دست داد.

خانواده علی چراغی

به گزارش روز دوشنبه ۲۷مرداد خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، این کارگر که نام وی «علی چراغی» اعلام شده، پس از ضرب و شتم ماموران شهرداری در بیمارستانی در تهران بستری می شود و پس از یک هفته جان خود را از دست می دهد.

خانواده این کارگر می‌گویند: «او روز ۱۶مرداد به همراه پسر ۱۴ساله‌‌اش به خیابان تهران‌پارس رفته بود که در ساعت ۱۰صبح حوالی اتوبان باقری نبش خیابان ۱۹۶غربی با مأموران شهردا‌ری درگیر می‌شود.»

ابوالفضل چراغی، پسر ۱۴ساله علی چراغی درباره روز حادثه می‌گوید: «من و پدرم سوار بر وانت کنار خیابان در حال حرکت بودیم که ناگهان یک وانت سدمعبر ناحیه چهار منطقه چهار مقابل ماشین ما پیچید و راه را بست. چهار مأموری که از اتومبیل پیاده شدند از پدرم خواستند که پیاده شود. من به در خواست پدرم در وانت ماندم و از داخل مکالمه آن‌ها را می‌شنیدم. یک مأمور به پدرم گفت که وانت توقیف است.»

وی افزود: «پدرم اصرار داشت که شما حق توقیف ماشین را ندارید و باید با پلیس ۱۱۰تماس بگیریم.  پدرم شروع به تماس با پلیس کرد که در این هنگام چند مأمور همزمان با پدرم درگیر شدند و یکی از آنان از پشت دست‌های پدرم را گرفت و سایرین مشغول ضرب و شتم او شدند. هنگامی که من مشغول پیاده شدن از ماشین بودم دیدم که یکی از مأموران با "پنجه بوکس" به سمت چپ سر پدرم ضربه‌ای وارد کرد و پدرم به زمین افتاد.»

این گزارش می‌افزاید: «خانواده مقتول پرونده‌ای را در کلانتری ۱۲۶تهران‌پارس تنظیم کرده و ۱۱نفر از کسبه و اهالی محل نیز در این خصوص شهادت داده‌اند.»

خانواده مقتول در این‌باره همچنین پرونده‌ای را در شعبه ۱۰بازپرسی مجتمع جنایی تهران تشکیل داده‌اند.

در همین حال ایرج عبدی، سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس ایران گفته است: «این اقدام غیراخلاقی و غیرانسانی است که از سوی مأموران شهرداری انجام شده و بدون‌ شک کمیسیون اجتماعی آن را پی‌گیری می‌کند و از مسئولان مربوطه دعوت خواهد کرد تا نسبت به این اتفاق پاسخگو باشند زیرا در این حادثه جان یک انسان از بین رفته است.»

شهرداری منطقه چهار تهران اما با سلب مسئولیت از خود، مقصر این ماجرا را «پیمانکار» شهرداری معرفی کرده است.

یک شاهد عینی گفته این کارگر پس از پایان درگیری در حال تماس با پلیس بوده که یک نفر از مأموران شهرداری با وسیله‌ای به سر او ضربه زده است. به‌گفته این شاهد عینی «شدت ضربه چنان بود که وی در جا زمین خورد و‌‌ همان موقع از دهانش کف و خون بیرون آمد».

محمدباقر قالیباف، شهردار تهران نیز در این‌ زمینه گفته است: «مراجع قضایی باید به این قضیه رسیدگی کنند و در صلاحیت آن‌هاست که بگویند چه کسی مقصر است، در عین حال هر کسی که مقصر باشد برخوردهای لازم با او انجام خواهد شد.»

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • هوشیاری برتر

    به شغال میگین بدو ....به سگ میگین بگیر....برای خودم وایرانی بودنم متاسفم ..که در یک سسیتم ریا کار و دوگانه  زندگی میکنم...اقای قالی باف  ای ...طوطی خوش سخن..