ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

احضار رؤسای سازمان غذا و دارو و استاندارد ایران به دادسرا

در پی افشای استفاده از روغن پالم در محصولات لبنی و شکايت وکلای دادگستری به دادسرای کارکنان دولت در این زمینه، رؤسای سازمان‌های غذا و دارو و استاندارد به دادسرا احضار شدند.

در پی افشای استفاده از روغن پالم در محصولات لبنی و شکايت وکلای دادگستری به دادسرای کارکنان دولت در این زمینه، رؤسای سازمان‌های غذا و دارو و استاندارد به دادسرا احضار شدند.

به‌گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) فرشيد رفيعی نايينی يکی از وکلای دادگستری شاکی در اين پرونده ضمن اعلام اين خبر گفت: «طبق احضاريه ارسال شده‏، رئيس سازمان غذا و دارو و رئيس سابق سازمان استاندارد ظرف مدت سه روز پس از ابلاغ احضاريه بايد برای پاسخگويی در شعبه بازپرسی دادسرای کارکنان دولت حاضر شوند.»

مصطفی ترک همدانی، پيمان حاج محمود عطار و فرشيد رفيعی ناينی از وکلای دادگستری، ۲۵ مردادماه  جاری با حضور در دادسرای کارکنان دولت از رئيس سازمان غذا و دارو و روسای سابق سازمان استاندارد به دليل استفاده از روغن پالم در محصولات لبنی شکايت کردند.

روز ۱۳ مردادماه حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران از وجود «روغن پالم» در شیرهای تولیدی در این کشور خبر داد.

وزیر بهداشت تأکید کرد که «بسیاری از شیرهای پرچرب به‌خاطر چربی روغن، چرب هستند، سازمان غذا و دارو این موضوع را پیگیری می‌کند، اما مردم نیز باید دقت کنند که بابت چه چیزی هزینه بالاتری پرداخت می‌کنند».

همچنین یک منبع که نامش فاش نشد به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت که شرکت‌های لبنیاتی ایران در ماست‌های پرچرب نیز از «روغن پالم» استفاده می‌کنند.

مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری روز یکشنبه گفت: «جلوی تولید محصول شرکت‌های لبنی متخلفی که از روغن پالم استفاده کرده‌اند را می‌گیریم و این شرکت‌ها جریمه خواهند شد.»

به گزارش خبرگزاری رسمی ایران (ایرنا)، مصطفی پورمحمدی ضمن اعلام جریمه شدن شرکت‌های لبنی متخلف گفت: «تخلفات روغن پالم، مورد به مورد از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شناسایی و اعلام می‌شود.»

روغن پالم (نخل)، دارای اسید چرب اشباع و سنگین است و به ویژه برای افراد دارای کلسترول و سنین بالا مناسب نیست.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.