ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مواد مخدر سال گذشته جان «سه هزار نفر» را در ایران گرفته است

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: «سه هزار نفر در کشور بر اثر مصرف انواع مواد مخدر در سال گذشته جان خود را از دست دادند.»

بابک دين‌پرست، معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: «سه هزار نفر در کشور بر اثر مصرف انواع مواد مخدر در سال گذشته جان خود را از دست دادند.»

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ايرنا)، بابک دين‌پرست که در نشست کارشناسان فرهنگی و پيشگيری ستادهای مبارزه با موادمخدر استان‌های ایران در شيراز سخن می‌گفت، ۴۰ درصد زندانيان کشور را افراد مرتبط با مواد مخدر دانست و گفت: «سال گذشته ۵۷۰ تن انواع مواد مخدر در کشور کشف شد و در همين ارتباط ۲۷۰ هزار نفر نيز دستگير شدند.»

به‌گفته وی بر اساس آخرين آمار که از طرح شيوع شناسی سال ۹۰ به‌دست آمده، حدود يک ميليون و ۳۲۵ هزار معتاد در ایران وجود دارد که ۹ و سه دهم درصد از آن‌ها زن و بقيه مرد بوده‌اند.

همچنین ۵۳ درصد معتاد شناسايی شده، شاغل، ۶۳ درصد متأهل و ۲۳ درصد نيز دارای مدرک کارشناسی به بالا بوده‌اند.

این مسئول ستاد مبارزه با مواد مخدر ميانگين سن مبتلايان به اعتياد در ایران را بين ۲۵ تا ۳۰ سال عنوان کرد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.