ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تظاهرات صلح‌آمیز در «فرگوسن» آمریکا پس از دوهفته ناآرامی

با گذشته دو هفته از آغاز ناآرامی‌های شهر فرگوسن، این شهر شاهد تظاهرات آرام و صلح‌آمیزی در روزهای شنبه و یکشنبه ۲۳ و ۲۴ اوت بوده است.

با گذشت دو هفته از آغاز ناآرامی‌های شهر فرگوسن، این شهر شاهد تظاهرات آرام و صلح‌آمیزی در روزهای شنبه و یکشنبه ۲۳ و ۲۴ اوت بوده است.

بزرگ‌ کنید
درگیری‌های معترضان و پلیس، شهر فرگوسن را به یک منطقه جنگی تبدیل کرده بود

اعتراضات فرگوسن علیه اقدام پلیس سفیدپوستی صورت گرفت که به یک نوجوان سیاه پوست غیرمسلح در این شهر  واقع در ایالت میسوری شلیک کرد و منجر به مرگ او شد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، تظاهرات آخرهفته‌ فرگوسن در حالی صورت می‌گرفت که از سوی دیگر حامیان افسر پلیس نیز به خیابان آمدند و اقدام او را قابل توجیه دانستند.

طی یک هفته اعتراضات مردم در فرگوسن، پلیس امریکا ده‌ها تن را دستگیر کرد. این دستگیری‌ها معمولا شب‌هنگام و در برخورد میان معترضان و پلیس صورت می‌گرفت. حوادث اخیر، توجه رسانه‌ها را به روابط پر تنش میان نژاد‌ها در امریکا جلب کرده است.

یک مقام ارشد دولتی در روز شنبه ۲۳ اوت به  «رویترز» گفت که باراک اوباما در واکنش به ناآرامی های فرگوسن دستور داده است که شیوه توزیع تجهیزات نظامی میان نیروهای پلیس محلی بازنگری شود.

در عین حال کاخ سفید اعلام کرده است که سه فرستاده رییس جمهوری در خاکسپاری نوجوان امریکایی در روز دوشنبه ۲۵ اوت شرکت خواهند کرد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.