ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کری: به سرطان داعش اجازه انتشار نخواهیم داد

کری در بخش بیان نظرات خبرگزاری «نیویورک تایمز» نوشته داعش تهدیدی مشترک برای گستره وسیعی از کشورها محسوب می‌شود. این مقاله در پی آشوب سیاسی این هفته در کاخ سفید نوشته می‌شود.

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا، روز شنبه ۳۰ اوت در یادداشتی نوشت داعش که اکنون خود را «دولت اسلامی» می‌خواند، سرطان است و باید پاک شود.

او در بخش بیان نظرات خبرگزاری «نیویورک تایمز» ادامه داد که این گروه تندروی اسلامی تهدیدی مشترک برای گستره وسیعی از کشورها محسوب می‌شود و به همین علت باید با آن مقابله کرد.

این مقاله در پی آشوب سیاسی این هفته در کاخ سفید نوشته می‌شود. اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، هفته گذشته در رابطه با استراتژی آمریکا برای مقابله با داعش در سوریه گفته بود که «ما در رابطه با داعش استراتژی خاصی نداریم». این نظر اوباما به آشوبی سیاسی در کاخ سفید دامن زد.

دولت اسلامی عراق و شام که خود را دولت اسلامی می‌نامد، با فتح قلمروی وسیعی در شمال عراق طی تابستان گذشته، تیتر اول بسیاری از خبرگزاری‌ها را از آن خود کرد.

به گزارش شبکه خبری «سی ان ان»، حملات هوایی آمریکا علیه جنگجویان داعش در عراق سرعت پیشروی آن‌ها را کمتر کرده است. اکنون دولت اوباما در تردید است که آیا باید این حملات را به سوریه نیز گسترش دهد.

کری در این‌باره گفت که هر تصمیمی در هر حال باید به صورت مشترک با متحدان بین المللی آمریکا اتخاذ شود، و «با یک پاسخ مشترک به رهبری آمریکا و همراهی بیشترین تعداد ممکن از متحدان‌مان اجازه نخواهیم داد تا سرطان داعش به دیگر کشور‌ها گسترش یابد.»

به گفته برخی از ناظران سیاسی، نوشته جان کری انعکاسی از فعالیت‌های کاخ سفید برای فراخوان یک اتحاد بین‌المللی برای مقابله با داعش محسوب می‌شود.

همزمان با این یادداشت ملک عبدالله، پادشاه عربستان نیز، روز جمعه در هنگام استقبال از سفرای خارجی در جده گفت که در صورت عدم مقابله با داعش، تروریسم در اروپا و آمریکا نیز منتشر خواهد شد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • faryad

    سرطان حکومت و دولت اسلامی سالها و از زمان جیمی کارتر ست در منطقه بوده.  شماها بخاطر ایجاد تنش و غارت نفت  منطقه مماشات و حتی پشتیبانی  کرده اید.....

  • فرامرز

    امریکا بهتر است به سرطان پوتین بپردازد.خود دموکرات های امریکا داعش های ایرانی و عربی را ایجاد کرده.فیلم هندی دیگه چرا؟