Share

لپ‌تاپی متعلق به یک عضو داعش که اکنون خود را «دولت اسلامی می‌خواند»، در حالی کشف شده که حاوی اطلاعات مربوط به سلاح‌های میکروبی و شیمیایی است.

laptop

در لپ‌تاپ فتوایی پیدا شده که بر اساس آن مسلمانان مجاز هستند که برای شکست کفار از سلاح‌های کشتار جمعی استفاده کنند

یه گزارش شبکه خبری «سی‌ان‌ان»، لپ‌تاپی متعلق به یک دانشجوی تونسی رشته شیمی و فیزیک در دو دانشگاه شمال شرق این کشور بوده، کشف شده است.

در این گزارش، دانشجو تونسی به طور مخفف «محمد سین» خوانده شده که در سوریه به داعش پیوسته است.

اطلاعات و اسناد داخل این لپ‌تاپ که به «لپ‌تاپ ترور» معروف شده، به توسعه و ساخت سلاح‌های بیولوژیک و استفاده از آنها مربوط می‌شود.

بخشی دیگر از این اطلاعات به تلاش برای استفاده از «طاعون خیارکی» در سلاح‌های میکروبی اشاره دارد. طاعون خیارکی نام دیگر «مرگ سیاه» است که در قرن چهاردهم به مرگ بیش از یک‌چهارم جمعیت کل اروپا انجامید.

عناصر-داعش

بنابر آمار وزارت کشور تونس دست‌کم ۲۴۰۰ تونسی با پیوستن به گروه‌های جهادی، در حال جنگ در سوریه و عراق هستند

بر اساس گزارش سی‌ان‌ان، لپ‌تاپ حاوی «دستورالعمل»هایی برای ساختن سلاح بیولوژیک با استفاده از باسیل طاعون خیارکی است.

این لپ‌تاپ همچنین حاوی اطلاعاتی در مورد چگونگی حمله میکروبی به مکان‌های بسته همچون مترو و استادیوم‌ها است.

اسناد داخل این لپ‌تاپ استفاده از سلاح‌های میکروبی را بهینه و مهم توصیف می‌کنند، زیرا این سلاح‌ها روشی ارزان‌قیمت برای کشتن در مقیاس وسیع هستند. همچنین استفاده از هوا، غذا و آب آلوده‌شده به میکروب‌ها نیز در این اسناد بحث شده است.

این لپ‌تاپ در ماه ژانویه پیدا شده اما محتوای آن به تازگی انتشار یافته است.

اطلاعات روی این لپ‌تاپ به شکل فایل‌های مخفی روی آن قرار گرفته بود.

این لپ‌تاپ مجموعه‌ای از اطلاعات و اسناد از جمله فتوایی ۲۶ صفحه‌ای از ناصر الفهد، روحانی جهادی سعودی که اکنون در عربستان زندانی است را شامل می‌شود. بر اساس این فتوا مسلمانان مجاز هستند که برای شکست کفار از سلاح‌های کشتار جمعی استفاده کنند.
بنابر آمار وزارت کشور تونس دست‌کم ۲۴۰۰ تونسی با پیوستن به گروه‌های جهادی، در حال جنگ در سوریه هستند. اغلب این افراد به عضویت داعش درآمده‌اند.

Share