Share

۱۴ نفر در جریان یک تصادف در جاده داراب به بندرعباس در آتش سوختند و کشته شدند.

به گزارش روز دوشنبه ۱۰ شهریور روزنامه شرق، خودرو پژو ۴۰۵ که به‌غیر از راننده ایرانی، ۱۳ مهاجر افغان نیز سوار بر آن بودند، دیروز از بندرعباس به مقصد شیراز حرکت کرد اما ساعت ۲۳ زمانی که خودرو به سه‌راهی دوبرجی محور داراب- بندرعباس رسیده بود با کامیون تصادف کرد.

در پی برخورد شدید دو خودرو، پژو آتش گرفت. مأموران پلیس و امدادگران، بعد از اطلاع از وقوع این حادثه خود را به محل رساندند اما متوجه شدند هر ۱۴ سرنشین پژو جان خود را از دست داده‌اند.

سرهنگ دهقان، سرپرست پلیس راه داراب علت حادثه را «سرعت بالا و انحراف ‌به ‌چپ پژو» اعلام کرده است.

سه‌هفته پیش نیز تصادف یک پژو ۴۰۵ حامل مهاجران افغان با یک وانت، در جاده سراوان – خاش ۱۱ کشته برجا گذاشت.

بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور در چهار ماهه نخست امسال، پنج هزار و ۸۰۱ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند.

این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات حوادث رانندگی شش هزار و ۸۰ نفر بود، ۴/۶ درصد کاهش یافته است.

بر پایه این گزارش از کل تلفات حوادث رانندگی در چهار ماهه ابتدایی امسال چهار هزار و ۴۹۱ نفر مرد و هزار و ۳۱۰ نفر زن بودند.

در این مدت استان‌های فارس، خراسان رضوی و تهران بیشترین و استان‌های ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و اردبیل کمترین آمار تلفات حوادث رانندگی را داشته‌اند.

تصادف جاده‌ای و شهری یکی از سه دلیل عمده مرگ‌ومیر در ایران است. سالانه بین ۲۰ تا ۳۰ هزار ایرانی بر اثر تصادف جان خود را از دست می‌دهند.

به‌گفته علی‌اکبر یساقی، نایب رئیس هیأت مدیره ستاد دیه از ابتدای انقلاب (سال ۱۳۵۷) تاکنون ۸۰۰هزار نفر بر اثر تصادف جان خود را از دست داده‌اند.

Share