ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

۱۴ ميليون پرونده طلاق در دادگاه‌های ايران در جريان است

مصطفی پورمحمدی، وزير دادگستری از وجود ۱۴ ميليون پرونده طلاق در دادگاه‌های ايران خبر داده است.

مصطفی پورمحمدی، وزير دادگستری از وجود ۱۴ ميليون پرونده طلاق در دادگاه‌های ايران خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، پورمحمدی گفت: «آمار ۲۰ درصدی طلاق و ۱۴ ميليون فقره پرونده طلاق در مراجع قضايی برازنده يک نظام اسلامی نيست.»

خردادماه امسال علی‌اکبر محزون، مديرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعيتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال ايران گفته بود: «تعداد ۲۱ هزار و ۷۰۰ واقعه طلاق از اول فروردين تا ۳۱ ارديبهشت ۹۳ در پايگاه اطلاعات جمعيتی کشور ثبت شده است.»

به گفته وی بيشترين ثبت‌ واقعه طلاق در دو ماهه نخست سال ۱۳۹۳، مربوط به استان‌های خراسان‌ رضوی، استان تهران و استان خوزستان بوده است.

افزايش طلاق، کاهش ازدواج، کاهش بچه‌دار شدن و در نهايت روند رشد منفی جمعيت در ايران باعث بروز «نگرانی‌هايی بين مقامات» اين کشور شده است.

آمار سال ۱۳۹۲ نشان می‌دهد که ميزان ثبت ازدواج در ايران نسبت به سال پيش از آن روندی کاهشی و آمار طلاق روندی رو به افزايش داشته است.

«اعتياد به مواد مخدر، مشکلات جنسی، دخالت اطرافيان، ضرب و شتم، تنفر و بی‏‌علاقگی و سوء ظن به همسر، درآمد ناکافی برای اداره زندگی، بيماری‌ها و اختلالات روانی همسر، عدم تمکين، خشونت روانی، ازدواج تحميلی، بيکاری همسر، اختلافات فرهنگی، ازدواج مجدد زوج، ارتباطات نامشروع همسر و  تفاوت سنی» از علل درخواست طلاق در ايران اعلام می‌شود.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • بهنام

    متاسفانه آمار واقعی و تلخیست و نسل جوان با این همه مشکلات که ریشه اصلی آن فقر اقتصادیست دیگر انگیزه ای برای تشکیل خانواده ندارد و ترجیح میدهد بصورت مجرد زندگی را بگذراند . حکومت پوسیده ملایان و در راس آن رهبر پوشالی ، با شعارهای تو خالی و وعده های پوچ سعی دارند صورت مسئله را پاک کنند و هیچ فعالیت مثبتی در این جهت انجام نمیدهند . در عوض خود بعضآ حرمسرا درست کرده اند و با گرفتن به قول خودشان زوجه با سنین کم و بسیار جوان و چند همسری و صیغه کردن زنان و دختران جوان به عیش و عشرت مشغولند و هر گونه انتقاد را هم به سنت محمد و تعدد زوجات و دین من در آوردیش حوالت میدهند . در عوض در لبنان و فلسطین برای اعضای گروهک های تروریستی حزب الله و حماس و اعضای بزدل ترقه پرانشان ، جشنهای چند صد تایی ازدواج با دخترکان 10 ساله برگزار میکنند ، البته با خرج ملت مظلوم ایران و بخشیدن حضرات از کیسه خلیفه . به امید نابودی حکومت ملایان و برقراری حکومت دموکراسی و سکولاریسم در ایران .