ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

چند تبعه افغانستان و پاکستان در راه پيوستن به داعش در ايران بازداشت شدند

وزير کشور ایران از بازداشت چند تن از اتباع افغانستانی و پاکستانی که قصد عبور از مرزهای ایران برای رسيدن به خاک عراق و پيوستن به گروه «دولت اسلامی» (داعش) را داشتند، خبر داد.

وزير کشور ایران از بازداشت چند تن از اتباع افغانستانی و پاکستانی که قصد عبور از مرزهای ایران برای رسيدن به خاک عراق و پيوستن به گروه «دولت اسلامی» (داعش) را داشتند، خبر داد.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، عبدالرضا رحمانی فضلی، روز دوشنبه ۱۷  شهریورماه در حاشيه همايش معاونان سياسی، امنيتی و اجتماعی استانداری‌های ایران، با اعلام این خبر از جزئیات آن، از جمله تعداد دستگیرشدگان چیزی نگفت.

رحمانی فضلی جذب نیرو در ایران توسط داعش را تکذیب کرد و افزود: «در اين زمينه مواردی در افغانستان و پاکستان وجود داشته که قصد عبور از خاک جمهوری اسلامی ايران را داشتند.»

وزیر کشور گفت: «ما در چندين مورد مانع ورود آن‌ها به کشور و عبور از مرزهای ايران شديم و چند مورد بازداشتی نيز در اين زمينه داشته ايم.»

رحمانی فضلی در پاسخ به اين پرسش که آيا داعش قصد تجاوز به مرزهای ایران را دارد، گفت: «آن‌ها برنامه‌های وسيعی داشتند و حتی قصد شعبه زدن در هند را مطرح کرده‌اند که حتما اين موضوع نيز جزو برنامه‌ها و قصدشان بوده است.»

او افزود: «در صحبت‌ها و اعترافاتی که ما از برخی بازداشت‌شدگان دريافت کرده‌ايم و حتی درباره برخی اسناد به‌دست آمده متوجه شده‌ايم که چنين برنامه‌ای را داشته‌اند.»

عبدالرضا رحمانی فضلی با اشاره به «امنیت مرزها» اطمینان داد که داعش نمی‌تواند در ایران کاری از پیش ببرد.

چندی پیش گروه داعش اعلام کرده بود که به ۲۰ کیلومتری مرز ایران رسیده است.

خردادماه گذشته حجت‌الاسلام خزاعلی، معاون وزير اطلاعات ایران از بازداشت ۳۰ نفر از اعضای مرتبط با داعش در ايران خبر داد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.