ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

هفدهمين دوره بازی‌های آسيايی آغاز شد

هفدهمين دوره بازی‌های آسيايی اينچئون کره جنوبی با روشن کردن مشعل این بازی‌ها در ورزشگاه ۶۳ هزارنفری آسياد آغاز شد.

هفدهمين دوره بازی‌های آسيايی اينچئون کره جنوبی با روشن کردن مشعل این بازی‌ها در ورزشگاه ۶۳ هزارنفری آسياد آغاز شد.

بزرگ‌ کنید
کاروان ورزشی ايران که با ۲۷۶ ورزشکار در ۲۲ رشته ورزشی در بازی‌های آسيايی ۲۰۱۴ شرکت دارد

در مراسم گشایش این بازی‌ها ابتدا ورزشکاران ۴۵ کشور شرکت‌کننده رژه رفتند و سپس رئيس ستاد برگزاری بازی‌های آسیایی و همچنين رئيس شورای المپيک آسيا سخن گفتند و آنگاه هفدهمين دوره با پيام «پارک گئون‌هی»، رئيس‌جمهور کره جنوبی به‌طور رسمی گشايش يافت.

کاروان ورزشی ايران که با ۲۷۶ ورزشکار در ۲۲ رشته ورزشی در بازی‌های آسيايی ۲۰۱۴ شرکت دارد، با پرچم‌داری بهداد سليمی، وزنه‌بردار فوق سنگين ایران در مراسم گشایش اين بازی‌ها رژه رفت. ورزشکاران ایرانی لباس‌هایی به رنگ سورمه‌ای پوشیده بودند و در ردیف‌های جلو زنان گام برمی‌داشتند.

بزرگ‌ کنید
رقص زنان کره‌ای در مراسم گشایش بازی‌های آسيايی اينچئون

بنا به گزارش‌ها، هيچ تماشاگر ايرانی در ورزشگاه برگزاری مراسم حضور نداشت و کشورها بر اساس حروف الفبای کره‌ای رژه می‌رفتند که کاروان ايران به‌عنوان بيست‌وهفتمين کشور وارد ورزشگاه شد.

از نکات جالب مراسم گشایش بازی‌های آسیایی، تشویق کاروان ورزشکاران کره شمالی توسط تماشاگران کره جنوبی به‌هنگام ورود آن‌ها به ورزشگاه بود.

در این مراسم افزون بر اجرای حرکات نمایشی، خوانندگان مشهور کره‌ای نیز به اجرای برنامه پرداختند.

هفدهمين دوره بازی‌های آسيايی ۲۰۱۴ اينچئون کره جنوبی از ۱۹ سپتامبر تا چهارم اکتبر (۲۸ شهريور تا ۱۲ مهرماه) برگزار می شود و در آن ۴۳۹ مدال طلا بين شرکت‌کنندگان توزيع خواهد شد.

بزرگ‌ کنید
اجرای آهنگ معروف «گانگنام استایل» در مراسم گشایش هفدهمين دوره بازی‌های آسيايی اينچئون

کره جنوبی سومين بار است که ميزبان بازی‌های آسيايی می‌شود. پيش از اين در سال‌های ۱۹۸۶ در سئول و ۲۰۰۲ در بوسان، این کشور ميزبان بازی‌های آسيايی بوده است.

رکورد بیشترین طلا در تمام دوره‌های بازی‌های آسیایی را چين در اختیار دارد که در سال ۱۹۸۲ در نهمین دوره بازی‌های آسیایی دهلی نو در هندوستان موفق شد ۶۱ مدال طلا به‌دست آورد.

در هفتمين دوره بازی‌های آسيايی در سال ۱۹۷۴، ايران برای نخستين و آخرین بار ميزبان بازی‌ها بود و با ۴۰۰ ورزشکار نتايج خوبی گرفت و در نهايت با کسب ۳۶ مدال طلا، ۲۸ نقره و ۱۷ برنز (در مجموع ۸۱ مدال) پس از ژاپن دوم شد.

ايران در دوره گذشته بازی‌های آسيایی در گوانگجوی چين با کسب ۲۰ مدال طلا، ۱۵ نقره و ۲۴ برنز به عنوان چهارمی دست يافت.

نخستين دوره بازی‎های آسيايی در سال ۱۹۵۱ با حضور ۱۱ کشور و ۴۸۹ ورزشکار در شش رشته ورزشی در دهلی نو برگزار شد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.