Share

جبهه النصره، گروه جهادی مرتبط با القاعده در سوریه، کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا را تهدید کرد.

جبهه النصره سوریه

به گزارش شبکه خبری «الجزیره»، جبهه النصره در نخستین واکنش خود به حمله‌های هوایی علیه مواضع گروه «دولت اسلامی در عراق و شام»، آنها را «جنگی علیه اسلام» خواند.

اگرچه جبهه النصره و داعش پیشتر رقیب محسوب می‌شدند و حتی در مواردی به نبرد با یکدیگر مشغول شده بودند، اما روز شنبه ۲۷ سپتامبر، ابو فراس السوری، سخنگوی جبهه النصره در یک ویدئو حملات گروه ائتلاف را «عملی وحشتناک» خواند. در این ویدئو که آنلاین منتشر شده بود، فراس السوری تهدید کرد که کشورهای ائتلاف به دلیل این حملات در «فهرست اهداف جهادی در سرتاسر دنیا» قرار گرفته‌اند.

تهدیدهای جبهه النصره در حالی ابراز می‌شود که نیروهای ائتلاف روز شنبه برای نخستین‌بار مواضع داعش را در نزدیکی شهر کوبانی بمباران کردند.

به گزارش سی.ان.ان، فرماندهی ارتش آمریکا نیز این خبر را تأیید کرد.

کوبانی شهری کردنشین در مرز سوریه با ترکیه است که از سه جهت به دست داعش احاطه شده. اکنون نیروهای «واحدهای مدافع خلق» و دیگر نیروهای کرد پیوسته به آنها از شهر دفاع می‌کنند.

در همین حال، «الجزیره» گزارش می‌دهد که داعش نخستین بار به «موشک‌باران» شهر کوبانی دست زده است.

رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه که حوادث کوبانی در مرزهای آنجا رخ می‌دهد، اعلام کرد که کشورش می‌تواند نقشی نظامی در ائتلاف برعهده بگیرد. وی گفت که دولت با لایحه‌ای روز دوم اکتبر به مجلس خواهد رفت و پس از آن «تمام گام‌های ضروری برداشته خواهد شد.»

Share