ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ريحانه جباری و اشرف نظری در آستانه اعدام قرار دارند

ريحانه جباری و اشرف نظری دو زنی که به اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده‌اند برای اجرای حکم اعدام از بند زنان زندان قرچک ورامين به سلول‌های انفرادی زندان رجايی‌شهر کرج منتقل شدند.

ريحانه جباری و اشرف نظری دو زنی که به اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده‌اند برای اجرای حکم اعدام از بند زنان زندان قرچک ورامين به سلول‌های انفرادی زندان رجايی‌شهر کرج منتقل شدند.

بزرگ‌ کنید
ريحانه جباری ۲۶ سال سن دارد و در سن ۱۹ سالگی مرتکب قتل شده است.

به‌گزارش هرانا، تارنمای مجموعه فعالان حقوق بشر در ايران، ريحانه جباری ظهر روز دوشنبه هفتم مهرماه برای اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شد.

شعله پاکروان، مادر ريحانه جباری در فيس‌بوک خود نوشت دخترش با او تلفنی تماس گرفته و گفته است که او را برای اجرای حکم اعدام صدا زده‌اند.

شعله پاکروان ناباورانه به دخترش گفته است پرونده او در دادستانی است و غیرممکن است اعدام شود اما ريحانه در تماس‌ بعدی گفته است که مراجع قضائی «دروغ گفته‌اند» و او برای اجرای حکم اعدام به زندان رجايی‌شهر کرج منتقل می‌شود.

ريحانه جباری در سن ۱۹ سالگی مرتکب قتل شده و در فروردين ۱۳۹۳ پس از هفت سال زندانی به‌ جرم قتل مرتضی عبدالعلی سربندی، ۴۷ ساله، به قصاص محکوم شد. جباری اتهام قتل را پذيرفت، اما مدعی شد مقتول قصد تجاوز داشته و او از خود دفاع کرده ‌است.

ریحانه جباری طراح دکوراسيون داخلی يک شرکت تبليغاتی و طراحی داخلی بود که برای طراحی دکوراسيون مطب مقتول به آنجا رفته بود.

احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران ۱۴ آوریل ۲۵ فروردین‌ماه سال جاری از روند محاکمه ریحانه جباری، اعترافات اجباری متهم و اجرای قریب‌الوقوع حکم اعدام او ابراز نگرانی کرده بود.

احمد شهید یادآوری کرده بود که این قتل به خاطر دفاع رخ داده و عمدی نبوده است. او گفته بود اگر ادعاهای ریحانه جباری درست باشند، او دو مرتبه قربانی شده: بار نخست از سوی متجاوز و بار دوم از سوی دستگاه قضایی که باید حامی چنین افرادی باشد.

اشرف نظری، زن دیگری که برای اجرای حکم اعدام به سلول‌های انفرادی زندان رجايی‌شهر کرج منتقل شده نیز به اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • آرمان شهر | Armanshahr| بنیاد آرمان شهر | هفت‌روز نامه حقوق بشری زنان ـ شماره 66

    […] ریحانه جباری و اشرف نظری در آستانه اعدام قرار دارند رادیو زمانه، ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۴ ریحانه جباری و اشرف نظری […]

  • سعید

    تسریع در اجرای احکام شدید معنی دار است. ایران تندترین و بی پروا ترین واکنش های خود را فقط وقتی بروز می دهد که موضوع حقوق بشر در موردش علم شود چرا که تک تک عناصر و عوامل این نظام جنایتکار (خودشان ترجمه می کنند متعهد) هستند و هر چیزی را تحمل می کنند الا اینکه کسی به دنبال مجازات جنایتکاران باشد. جالب است که اغلب پاسخشان هم در حد هلاک کردن چند قربانی ایرانی است ولی اگر سنبه قوی شود دست به گروگانگیری و ترور برون مرزی هم می زنند