Share

سه تن از متهمان پرونده «فساد مالی» شهرداری سیرجان با قرار وثیقه آزاد شدند اما عبدالرضا محبوبی‌زاده، شهردار همچنان در بازداشت است.

بازداشت

به گزارش هفته‌نامه محلی پاسارگاد، وحید محبوبی‌زاده برادر عبدالرضا محبوبی‌زاده، شهردار سیرجان گفت مدت بازداشت برادرش برای ۱۰ روز دیگر از سوی بازپرس پرونده تمدید شده است.

به گفته وی، شهردار سیرجان در بازداشتگاه پلیس آگاهی کرمان به سر می‌برد.

وحید محبوبی‌زاده گفت: «برادرم معقتد است که در این زمینه دیگران مقصر هستند و او تنها به دلیل اعتماد به همکارانش یک چک مساله‌دار را امضا کرده است.» وی گفت برادرش تاکنون اتهام‌های وارده را نپذیرفته است.

هفته گذشته در پی اعلام جرم از سوی سازمان بازرسی در خصوص «فساد مالی و اداری گسترده در مجموعه شهرداری و شورای شهر سیرجان»، تعدادی از مسئولان مربوطه از جمله شهردار اسبق، عبدالرضا محبوبی‌زاده شهردار فعلی و محمد ایران‌نژاد، رئیس شورای شهر فعلی با تفهیم اتهام بازداشت شدند.»

به دنبال این رویداد، شماری از مسئولان شهرداری سیرجان از جمله «مدیرعامل سازمان فضای سبز شهرداری به‌همراه مدیرمالی و مدیرتدارکات این سازمان» از کار برکنار شده‌اند. در همین حال شورای شهر سیرجان، شهردار را نیز از کار برکنار کرده است.

بودجه سالانه شهرداری سیرجان در حدود ۱۳۰ میلیارد تومان در سال ۹۳ بوده است که «گفته می‌شود ارقام قابل توجهی از آن توسط برخی افراد مسئول در شهرداری و اعضای شورای شهر به سرنوشت نامعلومی دچار شده است.»

از جمله تنها در یک مورد در یک پروژه آسفالت شهری از چهار میلیارد تومان بودجه تخصیص یافته، «چیزی در حدود ۵۰ میلیون تومان آن صرف این پروژه شده و سرنوشت باقی آن همچنان در ابهام است.»

بیشتر بخوانید: «احضار بیش از ۱۰۰ تن از کارکنان شهرداری سیرجان به دادگاه»

Share