ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

نبرد تن به تن در کوبانی

تروریست‌های گروه «دولت اسلامی» وارد کوبانی شده‌اند. نیروهای کرد در کوچه‌ها و خیابان‌ها و در پناه ساختمان‌ها همچنان از شهر دفاع می‌‌کنند.

تروریست‌های گروه «دولت اسلامی» وارد کوبانی شده‌اند. نیروهای کرد در کوچه‌ها و خیابان‌ها و در پناه ساختمان‌ها همچنان از شهر دفاع می‌‌کنند.

بزرگ‌ کنید
کوبانی: هدف توپخانه تروریست‌های داعش

خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که تروریست‌های گروه «دولت اسلامی» موفق شدند وارد شهر شوند و محله‌هایی را به تصرف خود درآورند.

گروه «ناظران حقوق بشر سوریه» گزارش داده است که در کوچه‌ها و خیابان‌های شرق کوبانی بین یگان مدافعان خلق و تروریست‌های داعش جنگ تن به تن درگرفته است.

رامی عبدالرحمن، رییس «ناظران حقوق بشر سوریه» به رسانه‌ها خبر داده است که نیروهای  کرد در کمین ساختمان‌ها و در خیابان‌های محله‌های شرق کوبانی و همچنین در محله صنعتی این شهر و در محله «کانی عربانه» با تروریست‌ها درگیر شده‌اند.

«ناظران حقوق بشر سوریه» همچنین خبر می‌دهد که شامگاه گذشته تعدادی از تروریست‌ها موفق شده بودند به درون شهر نفوذ کنند. اما پیشمرگه‌های یگان مدافع خلق این حمله را دفع کردند و دست‌کم ۲۰ تروریست گروه «دولت اسلامی» را به قتل رساندند.

روز گذشته هم از شهر کوبانی خبرهای ضد و نقیضی در رسانه‌های جهان بازتاب یافت. یکی از خبرنگاران خبرگزاری فرانسه از تپه‌ای در شرق کوبانی عکسی گرفته بود که نشان می‌داد بر فراز این تپه پرچم داعش به اهتزار درآمده است.

رییس دولت خودگردان کوبانی نیز گزارش داده بود که قسمت‌های شرقی این شهر ظاهراً به تصرف تروریست‌های داعش درآمده و پرچمشان را در این مناطق برافراشته‌ بودند. بر اساس گزارش‌هایی که در برخی رسانه‌های دیگر انتشار یافته، ظاهراً تروریست‌ها ساختمان تلویزیون کوبانی را نیز تصرف کرده‌اند و بر فراز آن پرچم‌شان را به اهتزار درآورده‌اند.

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه پیشین آمریکا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری در این کشور در سال ۲۰۱۶ در سخنرانی‌ای که دوشنبه، ۶ اکتبر در اوتاوا ایراد کرد، پیش بینی کرده که مبارزه با تروریست‌های گروه «دولت اسلامی» مدت زیادی به درازا کشد. هیلاری کلینتون خواهان نابودی گروه «دولت اسلامی» شده و گفته است برای نابودی این گروه، هم به حملات هوایی نیاز است و هم به اطلاع‌رسانی گسترده در شبکه‌های اجتماعی.

احمد داود اوغلو، نخست‌وزیر ترکیه به شبکه تلویزیونی «سی ان ان» گفته است که ترکیه قصد ندارد به یاری نیروهای کرد بشتابد. به گفته داوود اوغلو «اگر ترکیه به کوبانی نیروی زمینی بفرستد، می‌بایست در سراسر سوریه عملیات نظامی انجام دهد.»

عبدالله اوجالان، رهبر حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) به دولت ترکیه هشدار داده که چنانچه گروه «دولت اسلامی» شهر کوبانی را فتح کند و در این شهر دست به قتل عام مردم بزند، «پ‌ک‌ک» مذاکرات صلح با دولت ترکیه را قطع خواهد کرد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.