ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کمی بهار؛ شهرنوش پارسی‌پور – ۵۸

شهرنوش پارسی‌پور - دكتر اعتماد و بزرگ علوى در گراند هتل تهران دارند ناهار مىخورند. علوى تعريف مىكند كه مشغول نوشتن يك داستان بلند است

رمان «کمی بهار» در سال ۱۳۱۲ آغاز می‌شود؛ دو سال پیش از کشف حجاب. اردکان در این رمان صحنه‌ای‌ است که در آن و در قالب یک «ساگای خانوادگی» تاریخ ایران رقم می‌خورد.

خانم پارسی‌پور در این رمان می‌خواهد نشان بدهد که چگونه تحولات زن ایرانی در طول تاریخ، منجر به تحول مردان نیز می‌شود. «کمی بهار» همانطور که به‌تدریج نوشته می‌شود، در «رادیو زمانه» هم به شکل کتاب گویا در اختیار خوانندگان و شنوندگان قرار می‌گیرد.

شماره ۵۸ از این مجموعه را می‌توانید بشنوید. خلاصه این بخش چنین است:

دكتر اعتماد و بزرگ علوى در گراند هتل تهران دارند ناهار مى‌خورند. علوى تعريف مى‌كند كه مشغول نوشتن يك داستان بلند است، اما اشتباه بزرگى مرتكب شده و نام خويشاوندان خود را روى شخصيت‌ها گذاشته. اينك به هر شكل كه مى‌خواهد داستان را بچرخاند دچار مشكل مى‌شود، چون نگران است كه بازماندگان اين افراد با خواندن اين داستان دچار رنجش خاطر نشوند. دكتر پيشنهاد مى‌كند كه طى تشريفاتى نام شخصيت‌هايش را عوض كند. علوى از اين پيشنهاد استقبال مى‌كند. بعد بحث درباره خدا در مى‌گيرد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.