Share

کیتارو، آهنگساز و موسیقیدان سرشناس ژاپنی، بامداد روز دوشنبه، ۲۱ مهرماه وارد تهران شد.

کیتارو سرانجام به ایران آمد.

کیتارو سرانجام به ایران آمد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کیتارو قرار است ۲۳ و ۲۴ و ۲۵ مهرماه در تالار وزارت کشور روی صحنه برود. شماری از نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران او را در این کنسرت همراهی می‌کنند.

علی چراغ‌علی، تهیه‌کننده کنسرت کیتارو در تهران پیشتر گفته بود: «دو سال است که پیگیر برگزاری این قبیل برنامه‌ها در ایران هستیم و همه تلاش‌مان نیز این بود که هنرمندان بزرگ جهان را که قابلیت اجرای برنامه در چهارچوب فرهنگی و اجتماعی ایران دارند به کشور بیاوریم.»

موسیقی کیتارو روی مجموعه‌ تلویزیونی مستند «جاده‌ ابریشم» برای ایرانیان یادآور خاطره‌های فراوانی است.

قرار است قطعاتی از آلبوم جاده ابریشم در این کنسرت اجرا شود. این کنسرت در دو بخش اجرا می‌شود. بخش اول این کنسرت غیرسمفونی است و در بخش دوم قطعات به صورت سمفونی به اجرا در می‌آیند.

در سال‌های گذشته هنرمندان خارجی همچون کریس دی‌برگ، ریچارد کلایدرمن، نادر عباسی، مورات ککیلی و آرکادی ولدوس قرار بود در ایران کنسرت داشته باشند اما این اجراها به دلایلی که هیچگاه روشن نشد برگزار نشدند.

کیتارو متولد سال ۱۹۵۳ میلادی در شهر تویوهاشی ژاپن است. او اولین‌بار با خریدن یک گیتار و بدون هیچ معلمی نوازندگی را تجربه کرد.

کیتارو  که اکنون به‌عنوان یکی از بزرگترین آهنگسازان جهان شناخته می‌شود‌، تحصیلات آکادمیک در زمینه موسیقی ندارد و به گفته‌ خودش‌، آموخته است که فقط به گوش و احساسات خود اعتماد کند.

این چهره‌ مشهور دنیای موسیقی که اکنون ساکن شمال سانفرانسیسکو  در آمریکا است،‌ پس از آشنایی با ساز سینتی سایزر قدم به عرصه‌ موسیقی جهان نهاد.

وی پس از آشنایی با گروه «خانواده‌ خاور دور» و تور سراسر اروپا،‌ اولین آلبوم خود را در سال ۱۹۷۶ منتشر کرد. «داستان ماه کامل» و «بهشت» از نخستین آلبوم‌های او هستند. از کیتارو تاکنون ۳۰ آلبوم منتشر شده بسیاری از آن‌ها جزو پرفروش‌ترین آثار موسیقی جهان بوده‌اند.

کیتارو پس از همکاری در ساخت موسیقی سریال مستند «جاده ابریشم» به شهرت و محبوبیتی بین‌المللی دست پیدا کرد.

کیتارو ـ جاده ابریشم:

Share